Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d (197) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 153 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wyciszenie silnika bardzo dobre. Słychać za to bardzo dobitnie na poprzecznych wybojach zawieszenie. Plastiki mimo że bardzo plastikowe :P są dobrze zmontowane, nie trzeszczą. Za to wykończenie tylnej kanapy to słychać nawet w kabienie przy przejeżdżaniu przez dziury. To słaby punkt tego auta. Standardowe głośniki szczególnie te z przodu są dosyć mocne i przy maksymalnym basie wprawiają w drgania tapicerkę drzwi. Średni bas to normalnie jak z...
~Luki_DG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Może być jak na segment B, ale o czym pisałem wcześniej skrzynia dość krótka i jazda powyżej 3000 obr na V-ce mnie osobiście trochę męczy - może dlatego, że lubię ciszę. Dla kogo innego może to nie stanowić problemu. Generalnie w mieście jest OK, poza miastem do 100 km/h też, jak jechałem na ferie też było OK, ale warunki nie pozwalały szybko jechać (do tego bagażnik z nartami na dachu), jak pojadę nad morze ... to się zobaczy.
~Bogdann1961
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
69 decybeli przy 100km/h, to dzis słaby wynik.Punto jest w moim odczuciu głośne.Głównie silnik-przy przyspieszaniu i powyżej 2500obr.W szczególności na autostradzie-męczy.Po mieście i do prędkości 90km/h idzie wytrzymać.Oczywiście jak ktoś porówna z autami sprzed 10 lat, to będzie zachwycony.Model 77 KM nie ma wyciszenia maski silnika.Ja dokupiłem od Fiata za 100PLN takie wyciszenie , które dodają do diesli.Trochę lepiej.
~eldik@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Czasami na postoju mam wątpliwości czy silnik jest włączony... Przy dużych prędkościach nie jest już tak słodko. Nie sądzę jednak, aby w tym fiat był odosobniony. Zawsze wysokie obroty dadzą o sobie znać w kabinie, podobnie zresztą jak i hałas toczących sie kół. Tu niestety wiele zależy od jakości dróg po których się poruszamy. Jak z tym jest w Polsce niestety wszyscy wiemy
~Dragon
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Szum opon wyraźnie słyszalny poprzez brak blachy w nadkolach (tylko plastik) oraz brak wyciszenia. Słabe wyciszenie pomiędzy grodzią silnika a kabiną. Bardzo słyszalny opływ powietrza po karoserii. Nieszczelne uszczelki (słabe uszczelki przeciwwiatrowe) co powoduje świst przy większych prędkościach. Silnik głośny.
~jafet
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Przydałaby się ocena przeciętnie/dobrze. Coś pomiędzy, na wolnych obrotach silnika prawie w ogole nie slychac, przy bardzo spokojnej jezdzie jest dopuszczalnie. Schody zaczynają się gdy potrzebujemy wykorzystac potencjal tego potwora, aczkolwiek dźwięki wydowyjące się z seryjnego wydechu są przyjemne jak na taki litraz i moc.
~Mixa
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Do setki i bez gwałtownych ruchów jest cicho i spokojnie jak podczas przejażdżki łódką po jeziorze. Powyżej setki zaczyna się hałas, który można jedynie zabić muzyką, albo głośnym wołaniem o szósty bieg. Tak więc, najlepiej nie przyspieszać i nie pędzić na złamanie karku, a w ogóle to spacerować (zdrowiej).
~robertos amigos
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
okropnie, do przyjęcia jedynie na równej drodze i przy małych prędkościach do 100km, i nie mam tu na mysli odłosu silnika bo tego mało słychąć w środku, tylko hałas od kół, albo zbyt twarde albo coś nie tak, poza tym te świst powietrza szczególnie od 120 km/h radio trzeba pogłaszać, jakby wichura szalała na zewnątrz
~RAF
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Raczej się nie rozpędzisz powyżej 100 tą puszką, więc do tej prędkości jest ok. Silnika nie słychać tak do 110, ale zapewniam, że opony zimowe, zwłaszcza tanie opony zimowe doprowadzą Cię do szewskiej pasi. Chyba, że jesteś fanem basowych dźwięków, więc może odnajdziesz w tym jakąś pasję. Ja nie odnalazłem.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kmicicx
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Biorąc pod uwagę, że to samochód miejski, wyciszenie zasługuje na pochwałę - mimo klekotu spod maski, w środku jest naprawdę cicho, do ok. 2500 obr./min. Przy wyższych obrotach hałas jest już słyszalny i na dłuższą metę męczący. Na autostradzie 120km/h jest nieodczuwalne, od 130 wzwyż jest głośno.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d