Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW 2005-2010 (19) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Tu bolączka każdego Grande. Ogrzewanie grzeje tylko do -5 (potem leci letnie powietrze) a klima tak do 30 stopni chłodzi, potem już ma problem. Jak się ma opisywany silnik 1.2 to w lato trzeba nieraz wybrać między podjazdem pod górkę, a chłodem z nawiewu xD Stromy podjazd z klimą to na drugim biegu w porywie. Częstą awarią jest kostka która odpowiada za moc nawiewu. Lubi się przepalać lub nie stykać. Wiem, że to klasyk w grande punto. U...
~drkarl
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Ogrzewanie dobre, w samochodzie nagrzewa się bardzo szybko, co docenia się w grudniowe/styczniowe poranki, gdy śpieszymy się do pracy. W moim egzemplarzu trochę paruje szyba czołowa i trzeba trochę długo czekać aż dmuchawa sobie z tym poradzi. Wymieniłem filtr kabinowy i nadal to samo, nie mam pomysłu co to.
~Marek
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Jest bardzo dobrze. Mały silnik szybko się nagrzewa w kabinie moment jest ciepło. Nie ma problemów z parowaniem szyb, obieg zamknięty działa prawidłowo. Klima bardzo wydajna - w porównaniu z poprzednim autem Vectrą C tu klimatyzacja dosłownie mrozi.
~Piotr
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Duszno, przewietrzenie samochodu możliwe tylko przy użyciu wymuszonego przez wentylator ruchu powietrza, zimą tragedia albo syberia albo sahara, próbowałem już wszystkich możliwych kombinacji ustawienia wentylatora, nagrzewnicy i punktów nawiewu i nic.
~RAF
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Mam wersję z nawiewem. Jeśli nie zjara Ci się kostka od bezpiecznika to wieje. Na krótkich trasach, w zimę pomyśl raczej o skórzanych rękawiczkach, bo kabinę zacznie grzać dopiero tak po przejechaniu 7 kilometrów.
~martroj@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Wiadomo, bez klimy w lecie nic nie chłodzi, jak się robi zimno grzeje bardzo dobrze i dosyc szybko, trudno znależć ten moment w którym jest akurat, nie za gorącą się robi, albo nie zaczynamy czuć chłodu.
~FRED.
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Faktycznie przeciętnie . Jak we Fiatach ale i są gorsze. Silnik zimą mógł by się nagrzewać szybciej. Jedzie się jedzie a w samochodzie jak na dworze. Potem pach i grzeje .
~fraxiu
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
W upały 30-stopniowe z klimy jest chłodek, w mrozy -20 stopni z silnika jest ciepełko. Wiatraczek do 2 stopnia działa przyzwocie, powyżej wentyluje ostro, lecz hałasuje.
~Artur
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Ogólnie w porządku, tylko czasem coś piszczy w wentylatorze no i żaróweczki podświetlające wskaźniki się nagminnie przepalają, ASO twierdzi, że to normalne i każe płacić za wymianę.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~MOSFET
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Klima daje rade, ale tylko dla pasażerów z przodu. Pasażerowie z tyłu narzekają na wysoką temperaturę. Ogrzewanie w zimie bez problemów.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d