Ocena kierowcy - Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d

Robert, 13 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2009
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Kiedy go kupowałem myślałem że bedzie naprawde fajna sprawa jeżdzić drugi raz w życiu nowym z salonu autem,pierwszy był nowy Polonez z 93 roku.Poldkiem jeżdziłem 4 lata i żal było mi go sprzedawać,zrobiłem nim chyba ok 120000km.O tym wynalazku aż nie chce mi sie pisać ale musze aby co niektórych przestrzec przed zakupem.Polonezem bezproblemowo jeżdziłęm 4 lata tego mam dosyć serdecznie po 10 miesiącach.A dlaczego? No to prosze; słabo spasowana karoseria poprostu nieróne szczeliny,miałem nierówno ustawioną kierownice,miałem wyrażnie kierownice skręconą w prawo jadąc na wprost(poprawiłem ale nie w serwisie tam twierdzili że jest dobrze)spryskiwacze leją na wycieraczki zamiast na szybę,kontrolka od świateł długich świeci tak intensywnie na niebiesko że w nocy robi sie przed oczami poświata niebieska,czytałem że innym też przeszkadza,dobre dla osób chorujących na ślepote,tylna klapa trzeszczała to serwis wyregulował,znalazłem kilka wżerków w lakierze,tylne klamki zacinają sie to akurat jest nagminne,pozaklejałem pełno niepotrzebnych otworów w przedziale silnika doradził serwis że poprostu taśmą klejącą,odpadła mi przy nogach pasażera osłona instalacji był poprostu za krótki blachowkręt,wiec poszedłem do rzemieślnika kupiłem dłuższy blachowkręt i przykręciłem teraz jest dobrze,K...to wszystko w nowym aucie,dalej przecieka zbiornik płynu spryskiwacza jak nalejecie do pełna to wszystko co znajduje sie w szyjce tym lejku poprostu wykapie na ziemie tj.ok 200 300 gram kapie z łączenia lejek-zbiornik,jakie jest tego rozwiązanie techniczne to woła o pomste do nieba nawet tego nie opisuje!Jak pojeżdze troche i auto sie zagrzeje,wyłacze silnik,a za np.15 minut znowu go uruchomie to śmierdzi przynajmniej przez minute coś jakby ropą,byłem w serwisie powiedzieli że to sie przepali to poprostu nowe plastiki,to z czego oni je robią!!! Mam ok 10000 km i nadal czuć.I TO CO DLA MNIE NAJGORSZE PRZENOSZENIE SIE DRŻEŃ Z SILNIKA NA KIEROWNICE I PEDAŁ Y DZIEJE SIE TAK KIEDY SAMOCHÓD JEST W ZAKRESIE OBROTÓW 2000-2500 BEZ WZGLĘDU NA BIEG ŻADEN SERWIS NIE JEST W STANIE MI POWIEDZIEĆ DLACZEGO TAK SIE DZIEJE,POPROSTU TEN TYP TAK MA,JA P...E TO JAKIŚ ABSURD !!! Możecie mi wierzyć że ludzie widzą te wady ale co mają narzekać jak wywalili 40000PLN Dla mnie powinni tego klamota dorzucać gratis za jakieś wieksze zakupy w Biedronce,on nie jest absolutnie warty tych pieniędzy,znajomi mnie ostrzegali nie kupuj bo po pierwsze traci sie na nowym,a jeśli już to nie marke FIUT dlaczego nie posłuchałem !!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich użytkowników

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,4