Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 (120) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Skrzynia biegów działa bardzo dobrze, nie ma problemów z wrzucaniem wstecznego pod warunkiem że przytrzyma się wcześniej wciśnięte sprzęgło przez 2 sekundy. Krótki skok lewarka. Skrzynia ma krótkie przełożenia przez co możliwe jest wyprzedzanie na 5 biegu. Przy 100 km/h ma już 3000 obrotów, pomimo tego jest cicho. Warto dokupić 6 bieg za 1500 złotych. Ja niestety mam 5 biegów, choć czasem wręcz szukam kolejnego biegu, bo auto na 5ce rozpędza...
~aver@vp.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Mam skrzynie MTA czy automat. Dla sprostowania nie jest to typowy automat a skrzynia zautomatyzowana tzn. zwykłe sprzęgło sterowane hydrauliką prze komputer. Skrzynia sprawuje się poprawnie, wygodna zwłaszcza w mieście. Fajną sprawą jest możliwość włączenia trybu ECO który nie piłuje silnika i zmienia obroty nawet przy 1900obr/min i obniża spalanie. Jedyne co można by zmienić to dłuższe przełożenia, przy 100km/h prawie 3500obr to już troche...
~Jacek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Czasem zgrzytnie wsteczny ale to chyba moja wina bo przy wlaczonym silniku trzeba wcisnac sprzeglo i odczekac kilka sekund przed wrzuceniem wstecznego a nie zawsze o tym pamietam. Jest to jednak sporadyczne. Reszta biegow OK chociaz na autostradzie przydalby sie 6 bieg. Z drugiej strony pedzac ponad 130-140 silnika nie slychac bo zaglusza go wiatr. Do tego 5 jest, jak napisalem wyzej, dosc elastyczna.
~Tomek z Bytomia
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
wymieniona po 30 tyś km - rozleciała się posypał się 3 bieg - nie można było ruszyć nic nie wchodziło, nowa jest używana po regeneracji koszt ok 1200 z montażem. (nie wykluczam że skrzynia padła z powodu sposobu jazdy mojej żony i okazyjnie syna ???) Z drugiej strony co trzeba robić przez 30 tyś km żeby zabić skrzynie w takim autku miejskim ???
~jafet
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Skrzynia jest jednym z największych zalet tego auta, do miasta fajnie zestrojona, krotkie przelozenia pozwalają temu autu się przemieszczać do przodu dosyć dynamicznie. Byłoby doskonale ale niestety przełożenie 5 biegu jest tragiczne jeśli chodzi o jazdę poza miejską. 80km/h i silnik zdecydowanie ponad 2.tys obrotow = męczarnia.
~zaki
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Haczy jak w każdym FIATcie. I i II bieg ciężej wchodzi od pozostałych. Czasem przy wrzucaniu wstecznego potrafi "chrupnąć". Można się do tego przyzwyczaić, i nie zwraca się na to uwagi w codziennej eksploatacji. Dopiero po jeżdżeniu innymi autami i powrocie do G.Punto zaczyna trochę przeszkadzać...
~Hubert
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Dobra praca,no może ze wstecznym trzeba się czasem pobawić dłużej...Najgorsze,że ma tylko pięć biegów co skutkuje hałasem na autostradzie(przy 100km/h jest już ponad 3000 obr/min).Przełożenia pomagają za to w mieście podczas przyspieszania.
~Luki_DG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Działa poprawnie. Porownując do poprzednika, ta skrzynia wydaje mi się dość krótka, ale to raczej std w obecnie produkowanych autach. na V biegu przy 3000 obr/min jest 95 km/h (wolałbym żeby to było przynajmniej 100), poprzednik miał około 110 km/h.
~krzrag
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Tylny bieg nie bardzo chce wejść na swoje miejsce. Do przody bardzo dobrze. Mam dość długie nogi. Puszczenie pedału sprzęgła trochę problematyczne. kolano wchodzi mi w kokpit. Próba ruszenia np. z pod świateł na tzw. pół sprzęgle powoduje zgrzyty i szarpanie.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jacek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
biegi wchodzą ciężko, w zimie bardzo ciężko- w fabii wchodzą wręcz idealnie w porównaniu do punta, przecieki oleju dość znaczne, sprzęgło niedługo do wymiany będzie-chociaż koszt jego wymiany jest niski - ok 600zł
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d