Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 (121) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adik
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Najwięcej zastrzeżeń mam właśnie do układu jezdnego, ale w tym punkcie niejeden użytkownik grande mógłby napisać całe wypracowanie. Wyjeżdżałem z salonu i już słyszałem jakieś stuki w przednim zawieszeniu jadąc po tzw. pofałdowanym asfalcie. Jak miałem już tego dość umówiłem się z ASO i po oględzinach poinformowano mnie, że była pewna ilość samochodów w których należy wymienić odbojniki amortyzatorów (zbyt twarda guma). Odbojniki wymieniono....
~Bart
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Auto prowadzi się zaskakująco pewnie. Układ jedny jest sztywny i sprężysty, nawet dość szybko pokonywane zakręty nie robią na GP większego wrażenia. Elektryczne wspomaganie "City" w mieście to świetne rozwiązanie, ale jeżeli nie macie w zwyczaju manewrować na parkingu jedną ręką, nie będziecie z niego korzystać zbyt często - i bez włączenia tej funkcji kierownicą kręci się lekko i przyjemnie.
~Kropkojezdzca
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
I tutaj jestem zaskoczony, nie spodziewałem sie takiego prowadzenia w tak przeciętnym aucie. Wchodzi w zakręty pewnie, jest przewidywalny, małe przechyły boczne. W ostrzejszych łukach czuć że gdyby tylko profil opony był niższy to by było wręcz idealnie. Na poprzecznych nierównościach jest dość twardo, ale nie nieprzyjemnie. Jestem bardzo zadowolony.
~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wyśmienite prowadzenie, umiarkowane przechyły, natomiast cierpi na tym komfort. Resorowanie jest średnie. Zawieszenie ewidentnie nie zostało dostrojone do naszych dróg. Jeśli jedziemy po równym asfalcie to aż prosi się o szybkie wejście w zakręt. Osobiście bardzo to lubię :) Do tego standardowo 15 calowe opony to również poprawiają prowadzenie.
~zaki
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zestrojony sztywno, bardzo szybko reagujący, o takiej charakterystyce raczej "sportowej". Bardzo pewne, przewidywalne prowadzenie. Auto nie wychyla się na boki na zakrętach, czuć że jest "przyczepiony" do drogi. Dobrze, ale ja bym wolał bardziej "komfortowo" - preferuje bardziej miękkie resorowanie...
~Dusterro
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zawieszenie bezawaryjne, tylko 2 razy wymiana łączników stabilizatora (raczej wydatek eksploatacyjny). Dobre wspomaganie kierownicy. O dziwo samochód mimo typowo miejskiego charakteru mało skrętny. Mniej skrętny niż Duster, który jest dłuższy i ma większy rozstaw osi. Zawieszenie dość twarde.
~Banderas
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Moze byc,bardziej twardy niz mieki,po wyeleminowaniu paru usterek na gwarancji ,CZytaj wymianie oldbojów zawanych odbijakami i amortyzatorów przy 2000 tyś.km w serwisie poprawiło sie i nie wali tylko amortyzuje tak jak powinno. Zbyt nisko zawieszony trzeba uwazac zeby nie urwac zderzaka.
~fiedek58@interia.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
auto dobrze sie prowadzi, jak kazde krotkie auto wszelkie nierownosci sa jednak mocno wyczuwalne, daleko mu do poczucia komfortu jak w limuzynach, i trzeba sie do tego przyzwyczaic, ale zawieszenie jest fajnie zestawione, dosyc twarde, i pozytywnie sie odbiera sie je na polskich drogach
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Za twardy i za głośny. 80% przedniego zawieszenia już wymieniono, pozostały jęczące wahacze. Co ciekawe - wymiany nic nie dają. Jak stukało tak stuka. Tylne zawieszenie trzy razy rozbierane i smarowane. Bez efektu. Dalej trzeszczy. Tak jakbym woził cały bagażnik palastikowych butelek.
~ster_nick
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Nic nie szarpie ,nie ściąga, nie tłucze ..Idzie równo i delikatnie prowadzone nie powinno nas wyprowadzić z drogi.Hamulce bardzo dobre i pewne. 4z plusem.Trzeba jednak być czujnym ,bo auto jest dość wysokie a silne wspomaganie utrudnia pewne prowadzenie .Lekki ruch i jesteśmy na środku drogi.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d