Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 (117) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~582-32-41 GG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
wentylacja. wielu ludzi nie wiem czego oczekuje. zamiast napisac ze szybko ogrzewa szybe pisza ze glosno pracuje. najwazniejsze ze glosno mniej ze dobze tak? zgadzam sie ze nawiewy sa dosc glosne. nie oznacza to ze wyja jak traktor poprostu po wylaczeniu nagle uslyszymy cisze. jak sa wlaczone nie przeszkadzaja. dzialanie: ogrzewanie jest bardzo bardzo szybkie. po kilku minutach szyba jest czysta na srodku nawiewow przednich zamontowany jest...
~Bart
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
To bolączka mojego egzemplarza. Wentylator dmuchawy stracił wyważenie, stąd na 3 i 4 biegu burczy niemiłosiernie, zagłuszając silnik i nawet radio. Koszt wymiany to jakieś 400 złotych. Dodatkowo kostka od panelu regulacji prędkości nawiewu lubi się poluzowywać, a sama regulacja przestaje działać. Trzeba wtedy nurkować łapą pod schowek i ręcznie to poprawiać.
~Kropkojezdzca
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Klimatyzacja skutecznie chłodzi i nie obciąża aż tak silnika. Szyby szybko odparowują. Pomimo ustawienia nawiewu na max obroty nie dmucha nam nieprzyjemnie w twarz tylko spokojnie przewietrza auto. Ogrzewanie mogłoby byc troszeczke lepsze, chociaż silnik szybko sie nagrzewa i ciepłe powietrze mamy juz po kilku minutach.
~Luki_DG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
W zimę jest bdb - ogrzewanie wydajne nawet bardzo. W tą zimę 09/10, która była dość ostra, praktycznie nigdy nie miałem pokrętła na max temp, w końcu to poprawili bo w poprzedniku musiało być cały czas max. Nie mam klimy, więc w lato będzie gorąco, tymbardziej, że przednia szyba jest bardzo duża, ale dam radę.
~eldik@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Klimatyzacja jest koniecznym rozwiązaniem w tym samochodzie, ponieważ duża przednia szyba jest przyczyną łatwego nagrzewania się auta. Lepiej wiec na niej nie oszczędzać. Co do ogrzewania trudno mi oceniac, ponieważ mam Puntka dopiero od czerwca i nie było okazji, aby wypróbować ten system...
~wojczek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
za słabe ogrzewanie zimą ale zaczyna podawać szybko - benzyniak imdlatego szybciej się nagrzewa w porównaniu do diesla. Przydałaby się podwójna nagrzewnica która była w ofercie ale w momencie zakupu sprzedawca nie poinformował o takiej potrzebie
~nexuspl@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Klima dobrze chłodzi. Ostatnio jednak zauważyłem, że po większym deszczu zaczyna mi lekko parować przednia szyba. Muszę mocno podkręcać klimę bo ustawienie jej na małą wydajność nie wiele daje. Może zapycha się filtr kabinowy, bo wcześniej tego nie było.
~Jacek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Dam na wyrost 5 bo nie wiem jak ogrzewanie spisze sie w mrozne dni ale klima jest w porzadku. Mojej zonie w aucie przy wlaczonej klimie przy upalach powyzej 30 jest zimno. Dla mnie komfortowo ale jej zimno i musze nieco przystopowac z chlodzeniem.
~dzióbel
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Troszkę głośna przy 4-ce.Nie posiadam klimy - aż 4tyś!!! Szybko się nagrzewa, na tylne siedzenia poprowadzone tunele na ogrzewanie nóg- przyda się w zimie pasażerom :). Podczas jazdy pow. 80km przy średniej temp. i wł. wentyl. na 2kę jest całkiem znośnie.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wojczek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zima slabo grzeje. Nie na darmo oferowali dodatkowa nagrzewnice, ktorej nie dokupilem i teraz zaluje. Nawiew na przednia szybe na wyzszych biegach dmucha w oczy. Mistrzem wentylacji z doswiadczen wlasnych to byl Mercedes
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d