Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 (109) - Widoczność

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zaki
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Problemem jest słupek A od strony kierowcy, ponieważ jest podzielony na 2 części z małą szybką z boku. Problem polega na tym że przez tą szybkę i tak nic nie widac, a 2 części słupka A z pozycji kierowcy zlewają się w jedno, i sprawiają że "martwy" punkt jest wiekszy niż mógłby być. Cofając - też należy uważać, szczególnie przy skręcie. Poniesione zagłówki tylniej kanapy + nieduza szyba tylnia to słabe połączenie.
~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Tutaj nie jest kolorowo. O ile nachylona pod dużym kątem szyba przednia i co za tym idzie kolosalnych rozmiarów deska rozdzielcza bardzo mi się podobają o tyle szerokie słupki znacznie utrudniają widzenie w zakrętach. Nie pomagają boczne małe szybki obok lusterek. Widoczność do tyłu fatalna, szyba wydaje się bardzo mała zaś słupki tylne są bardzo szerokie. Widoczność przez szyby boczne jest w miarę dobra.
~Luki_DG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Dla mnie jest OK, duże lusterka wsteczne bardzo się przydają. W każdą stronę jest dobrze. Jedyne do czego można się przyczepić to małe trójkątne szybki po bokach z przodu - zupełnie niczego nie wnoszą do widoczności - jedyne słuszne zastosowanie dla tej z lewej strony to zamontowanie nawigacji, dzięki czemu nie zasłania przedniej szyby.
~Bart
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Widoczność do przodu i na boki poprawna. Nie łudźmy się jednak, że małe okienka przed lusterkami bocznymi do czegokolwiek się nam nadzadzą - ich jedyną rolą jest uatrakcyjnienie wyglądu linii bocznej auta. Do tyłu dość słabawo - szyba niewielkia i z wysoko poprowadzoną krawędzią. Ale i tak jest lepiej niż w Bravo.
~582-32-41 GG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
WIDOCZNOSC JEST DOBRA NA BOKI ORAZ DUZA PRZEDNIA SZYBA GWARANTUJE DOBRA WIDOCZNOSC. GORZEJ JEST Z TYLU. MA SZEROKIE TYLNE SLUPKI I MALA SZYBE. WYGLADA LADNIE ALEMOZE MOJE PRZYZWYCZAJENIE Z LANOSA SEDANA JEST JAKIE JEST I DLATEGO WYDAJE MI SIE ZE PUNTO MA MNIEJSZA WIDOCZNOSC DO TYLU. PUNTO TO HATCHBACK WIEC MOZE W NICH TAK JEST.
~Marcin
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Ogólnie jest dobrze, fajnie widać wszystko z przodu i na boki. No i wielki plus za duże lusterka. Ale już tylnia szyba pozostawia wiele do życzenia. Jeżdże samochodem dwa lata i dalej mam problem z wyczuciem przy cofaniu. Mała szyba plus przybliżające lusterko wsteczne to nie jest dobre rozwiązanie.
~Jacek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Przeszkadzaja te przednie i tylne slupki. Trzeba na skrzyzowaniach dobrze patrzyc zeby nie wjechac pod kogos ale jak juz sie czlowiek przyzwyczai mozna z tym jezdzic. Dla mnie dodatkowo, z racji tego, ze fotel kierowcy odsuwam na max, przeszkadza jescze slupke srodkowy, gdyz siedzie w zasadzie za nim ;-)
~Mixa
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Większość użytkowników ma ten problem - szerokie przednie słupki. Zgadza się. Skręcając na \"zielonej strzałce\" w prawo, można skosić kilku przechodniów na pasach. Cofając, można sobie spokojnie poradzić dzięki gigantycznym lusterkom bocznym. Do przodu widać wszystko, albo jeszcze więcej.
~eldik@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Cóż - to jedna z większych bolączek tego modelu. Trójkatna szybka za przednim słupkiem dodaje urody autu, ale niestety znacznie obniża widoczność. Z tyłu również nie jest najlepiej - planuję instalację czujnika cofania. Pocieszeniem jest to, że wiekszość nowo produkowanych aut ma tę bolączkę.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mateusz Wieczorek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Widoczność do przodu jest odpowiednia, gorzej z widocznością na boki. Słupki A z małymi szybkami to zabieg wyłącznie estetyczny, który w praktyce zwyczajnie ogranicza widoczność. Duże słupki C ograniczają widoczność do tyłu w sposób istotny. Sytuację ratują duże lusterka boczne.
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d