Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (214) - Widoczność

Na liście zabraknie 186 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RAF
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Ze względu na sportowo ścięty przód i szybę pod dużym kątem nachylenia będziesz się irytował, czy już przejechałeś Reksia pani Basi spod 3, czy jeszcze nie. Ale spoko przyzwyczaisz się. Za to przednie słupki od szyby, nie pozwolą, aby szyba zesztywniała Ci przy braniu zakrętów w mieście i wypatrywania, czy nikt Ci nie wchodzi w to martwe pole. Lusterka są spoko, duże, co prawda w zimie, trzeba je regularnie czyścić bo nic nie zobaczysz po...
~zaki
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Problemem jest słupek A od strony kierowcy, ponieważ jest podzielony na 2 części z małą szybką z boku. Problem polega na tym że przez tą szybkę i tak nic nie widac, a 2 części słupka A z pozycji kierowcy zlewają się w jedno, i sprawiają że "martwy" punkt jest wiekszy niż mógłby być. Cofając - też należy uważać, szczególnie przy skręcie. Poniesione zagłówki tylniej kanapy + nieduza szyba tylnia to słabe połączenie.
~KaKa
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Na skrzyżowaniu trzeba stać w troszkę większej odległości od sygnalizatora niż innymi samochodami z racji tego, że widoczność do góry jest słaba przez kąt ułożenia szyby. Poza tym super tylko na początku nie czuć gdzie samochód się kończy z tyłu co niestety zauważyłem gdy pożyczyłem auto kobiecie... Widoczność w lusterkach wzorowa. Słupki trochę szerokie ale to kwestia przyzwyczajenia.
~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Tutaj nie jest kolorowo. O ile nachylona pod dużym kątem szyba przednia i co za tym idzie kolosalnych rozmiarów deska rozdzielcza bardzo mi się podobają o tyle szerokie słupki znacznie utrudniają widzenie w zakrętach. Nie pomagają boczne małe szybki obok lusterek. Widoczność do tyłu fatalna, szyba wydaje się bardzo mała zaś słupki tylne są bardzo szerokie. Widoczność przez szyby boczne jest w miarę dobra.
~Luki_DG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Dla mnie jest OK, duże lusterka wsteczne bardzo się przydają. W każdą stronę jest dobrze. Jedyne do czego można się przyczepić to małe trójkątne szybki po bokach z przodu - zupełnie niczego nie wnoszą do widoczności - jedyne słuszne zastosowanie dla tej z lewej strony to zamontowanie nawigacji, dzięki czemu nie zasłania przedniej szyby.
~Artur
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Widoczność bardzo słaba. szerokie, mocno wysunięte słupki z przodu mocno ograniczają widoczność na boki. Do tyłu jeszcze gorzej, widoczność jak w czołgu, cofa się prawie jak ciężarówką (na lusterka). Osoby które piszą, że widoczność jest dobra albo nigdy nie prowadziły Grande Punto albo nigdy nie prowadziły innego samochodu albo pracują w Fiacie!
~Łukasz
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Z przodu niby dobra, ale Wielkie Słupy przedniej szyby bardzo sprzyjają np. całkowitemu zasłonięciu i przejechaniu rowerzysty na skrzyżowaniu. Z tyłu za szybą jest koniec samochodu, ale na rogach jest dużo blachy, za to LUSTERKA są REWELACYJNE!! Duże, piękne i widać w nich bardzo dużo, prawie jak w samochodzie dostawczym.
~Bart
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Widoczność do przodu i na boki poprawna. Nie łudźmy się jednak, że małe okienka przed lusterkami bocznymi do czegokolwiek się nam nadzadzą - ich jedyną rolą jest uatrakcyjnienie wyglądu linii bocznej auta. Do tyłu dość słabawo - szyba niewielkia i z wysoko poprowadzoną krawędzią. Ale i tak jest lepiej niż w Bravo.
~adamw
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Jest w porządku. Jak w każdym normalnym samochodzie. Przednie słupki nieco ograniczają widoczność na skos, tylna, mała szyba też nie ułatwia parkowania. Ale powiedzmy wprost - inne samochody mają podobnie albo gorzej, jeśli dodatkowo na tylnej kanapie sterczą zagłówki (w Grande ładnie przylegają do kanapy).
~582-32-41 GG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
WIDOCZNOSC JEST DOBRA NA BOKI ORAZ DUZA PRZEDNIA SZYBA GWARANTUJE DOBRA WIDOCZNOSC. GORZEJ JEST Z TYLU. MA SZEROKIE TYLNE SLUPKI I MALA SZYBE. WYGLADA LADNIE ALEMOZE MOJE PRZYZWYCZAJENIE Z LANOSA SEDANA JEST JAKIE JEST I DLATEGO WYDAJE MI SIE ZE PUNTO MA MNIEJSZA WIDOCZNOSC DO TYLU. PUNTO TO HATCHBACK WIEC MOZE W NICH TAK JEST.