Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 (296) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 302 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Amper
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Biegi wchodza precyzyjnie, skrzynia po 18 latach pracuje idealnie, czasem jednak jedynka wchodzi dosc ciezko. Moim zdaniem jednak jedynka jest zbyt krotka w porownaniu do dwojki, przez co przy wolniejszym wchodzeniu w zakret, np. W brame posesji nie wiem czy wrzucic jedynke czy dwojke - przy 15kmh jedynka wskakuje na dosc wysokie obroty gdu dwojka jeszcze szarpie. Piaty bieg moglby byc rowniez krotszy - nikt tym autem raczej nie bedzie jezdzil...
~oktan99
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Zimą kiepsko - cieżko wrzucić 1 i 2. Ale kombinacja 3, 4, 5 idzie jak w masło. No ale to podchodzi chyba pod usterki, czy może właściwość tej skrzyni jest taka że ciężko chodzi? Jest dobrze zestopniowana i jak była nowa, to była fajna więc dajmy 4. Na poważnych usterkach sobie odbijemy:) Edycja po 2 latach: Pojeździłem trochę innymi autami i muszę przyznać że to całkiem niezła skrzynka i się czepiam.
~Wiktor
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Łożysko wyciskowe rzęźi,pomogła trochę wymiana oleju na elf trans TRS.Chodzi ciszej i biegi wchodzą dokładniej.Włosi założyli jakiś lipny gumowy korek do wglądu sprzęgła.Nie wiedzą o tym,że para wodna kondensuje i dostaje się tą dziurą do skrzyni psując ją.Spróbujcie do oleju nalać troche wody.Gdzie ja miałem oczy kupując tą blachę?
~Piotrek M
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Ruszanie prawie bez gazu nie jest problemem. Skrzynia jest zestopniowana tak, że przy normalnym przyspieszaniu maksymalny moment obrotowy wypada w 40/60/80/100 kmh odpowiednio na 2/3/4/5, czyli można spokojnie przyspieszać wykorzystując cały moment obrotowy i nadal jeździć ekonomicznie.
~zadowolony właściciel
Hatchback 1.1 55KM 40kW
6 biegowa, idealnie dobrana do tego samochodu, niestety niezbyt precyzyjna i awaryjna, dwukrotnie wymieniany synchronizator (okropnie głośne zgrzyty przy zmianach na biegach 1, 2 i 3. Częste kłopoty z wrzuceniem 1, 2 i wstecznego. Byloby doskonale gdyby nie te wady.
~M4RC1N
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Skrzynia biegów... jak na fiata jestem zachwycony. Wszystkie biegi wchodzą jak w masło. Sporadycznie możemy mieć problem z wrzuceniem pierwszego biegu. Jedynym minusem są długie skoki drążka skrzyni biegów...jest zwyczajnie długi jak w autobusie:)
~krzys@op.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
skrzynia chodzi bez zarzutów - jednak wg mnie jest źle zestopniowana - 5 bieg mozna juz wrzucic przy prędkosci 50 km/h - co powoduje że przy 110 km/h silnik ma juz duze obroty - a więc wiekszy halas -to skrzynia na typowo miejską jazdę
~Greq
Hatchback 1.1 55KM 40kW
skrzynia biegów bezawaryjna, można nawet "sportowo poszaleć", lecz podstawową wadą i to dotyczącą wszystkich modelów Putno, jest problem przy wrzucaniu 1 czasem 2. Nie zdarza się za każydm razem, ale jednak czasem trzeba jeszcze raz wycisnąć sprzęgło
~rojar@suntar.com.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
w mojej poprzedniej ocenie z 11.10.2002 trochę przesadziłem.Jeździłem innymi samochodami i skrzynia też pracuje różnie.Na pewno ta w PUNTO jest nieźle zestopniowana.Krótka 1 i 2 extra 3(super przyspieszenie)podobnie 4 i elastyczny 5 bieg.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW
7,6
8,4
~Iza
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Ze skrzynią biegów jest trochę dziwnie. Wszystkie biegi oprócz jedynki wskakują miękko, za to do jedynki trzeba włożyć trochę energii. No i dzisiaj przy dwójce coś mi mocno zgrzytnęło, ale był to jednorazowy epizod.
Fiat Punto I Hatchback