Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.2 59KM 43kW 1994-1999 (27) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BAXTTER
Hatchback 1.2 59KM 43kW
przejechalem ponad 30 tys.(nie oszczedzam silnika na miescie:)) wymianilem klocki, wydech, łożysko, uszczelke pod deklem w silniku i chyba tyle z powazniejszych rzeczy, wiecej kosztowal mnie tuning wizualny, amortyzatory od gt (gazowki) twarde autko ale na zakretach hmm:) autko ladnie zrobione nie przemknie bez uwagi dziewczyn. Generalnie ok. polecam za ta kase. Osobiscie planuje wymienic na Tigre
~6wi6lq6
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Jak na 59KM radzi sobie wyśmienicie. 100km/h osiąga się zdumiewająco szybko. Do 4 biegu przy wbijaniu gazu w podłogę czuć jak gdyby silnik chciał wyskoczyć z budy i zapierdzielać bez niej. Auto dość szerokie, ale silnik jak najbardziej godny polecenia młodym kierowcom.
~Rafał F.
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Naprawde fajne autko lekkie co czuć przy większej prędkości na zakrętach, bardzo mała awaryjność tylko jakieś pierdoły się psuły żadnych poważnych usterek, Autko przyjemne oczywiście jak do każdego fiata tanie części
~mazista - Paweł
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Silnik o mocy 60KM w zupelnosci wystarczy do dynamicznej jazdy po polskich drogach z predkosciami do 140km/h (dynamicznie do 125). Ja posiadam model z wytlumionym silniczkiem, wiec kulture pracy oceniam wysoko :-)
~Sienia
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Silnik to najsłabsze ogniwo tego auta, jak również innych fiatów. Już kilka razy mi się zagotował, 3 razy wymieniałem uszczelkę pod głowicą (zawsze u innego mechanika) - nie pomogło. Reszta w porządku.
~wojtek
Hatchback 1.2 59KM 43kW
silnik to jeden z najmocniejszych punktów tego samochodu, sprzedałem go prze 225.000 przebiegu, a silnik nie brał oleju i mimo przebiegu był w świetnej kondycji
~leland
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Jak na 1.2 całkiem nieźle. Nie jest to auto do ścigania, ale też nie należy do wolnych. Dynamika poprawia się w górnym zakresie obrotów (wtedy trzeba liczyć się ze sporym spalaniem)
~jacek_sporting (find me on punto.autokacik.pl forum)
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Przecietnie, spora moc z malej pojemnosci = duze wysilenie, praktycznie bez krecenia do 4-4,5 krpm nie ma jazdy, podobnie przy wyprzedzaniu bez redukcji sie nie obejdzie
~lechu5@o2.pl
Hatchback 1.2 59KM 43kW
dobrze do 100 km - potem totalna porażka. Wyprzedzanie innego samochodu jadącego z prędkościa 120 km/h to igranie z życiem
~vojtaz@interia.pl
Hatchback 1.2 59KM 43kW
jak na takie małe autko to nieźle sobie radzi na wyższych obrotach w szczególności ;]
Fiat Punto I Hatchback