Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Silnik 1.7 TD 70KM 51kW
Rok produkcji 1994
Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Jak dla mnie ok.
Calkiem fajny silniczek, jak sie go troche przycisnie to nawet przyjemnie ciagnie. Oczywiscie jako ze to diesel to demonem on oczywiscie nie jest ale wiele osob sie juz sie zdziwilo gdy ich wozilem.
W szystko w porzadku zadnych zastrzezen.
Wedlug mnie drogi trzyma sie bardzo dobrze. Podczas wchodzenia w zakrety z piszczacymi oponami nigdy nie zdarzylo mi sie zeby mna zarzucilo czy cos takiego, mowa oczywiscie o suchym asfalcie.
Nie mam zastrzezen.
Denerwuja mnie troche parujace szyby, takze bardzo czesto musze wlaczac nawiew.
Wydeje sie byc ok. Troche niprzyjemny moze byc dosc glosny szum nawiewu gdy sie go da na wyzsze obroty, bo na niskich to go nawet nie slychac.
Nie jest to wielki samochodzik wiec czterech Pudzianowskich to by mialo w nim na pewno problem.
Nie narzekam
Diesel juz ma w sobie cos takiego ze raczej zawsze jest ekonomiczny. Jednak jesli chce sie troche poszalec to wtedy turbosprezarka sprawi ze nie jest on juz tak ekonomiczny. Cale szczescie wlacza sie dopiero od 3500 obr/min tak wiec przy dieslu nie jest trudno jezdzic ekonomicznie.
Fiaty nigdy nie byly drogie, a ten sie mi chyba nawet udal totez nie moge narzekac.
Praktycznie brak.
Psuja sie glownie elementy ukladu jezdnego. Najczesciej zdarza mi sie wymieniac klocki hamulcowe, amortyzatory i lozyska w kolach. Z innych napraw to ostatnio trzeba bylo dokonac regulacji silnika. Ostatnio takze cos mi tez chrupie gdy wrzucam trojke.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 70KM 51kW [l/100km]

Usterki Fiat Punto I