Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW 1994-1997 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kwaśny
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Silnik po remoncie jak kupiłem i od tergo czasu zrobiłem 150 000. Faktyczny przebieg po rozebraniu może być nawet rzędu 400-500 tys (prawdopodobnie ktoś wcześniej "skręcił" licznik - takie wnioski mechanika. Silnik ok tylko powyzej 2500obrotów. Poniżej mułowaty. Elastyczność ok. Jest absolutnie odporny na paliwo uwierzcie jeździłem na wszystkim co tylko mogło być źródłem napędu i oprócz filtra nic nie wymieniałem.
~tomekk
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
w zupełności wystarcza do nasy auta mułowaty na niskich obrotach ale ale po załączeniu się turbiny daje satysfakcję dobrze przyspiesza 160km h to nie problem we doje z żoną udało nam się wycisnoć raz 180 ale to jest przesada nie prubujcie ale to auto może więcej to nie żart potrafi brać olej po przebiegu 180 tyś nic nie robiłem silnik mocny
~Bryan
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Silnik bardzo elastyczny,piękny dźwięk diesla, moc już od 1000 obr/min, nie ma \"dziury turbinowej\", bardzo wolno się nagrzewał, ale po modyfikacji ogrzewania jest idealnie - mam dwa termostaty, spalanie tej zimy dochodziło do 7,5 litra w mieście.
~Mateusz
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Silnik Super!!! Nic dodać nic ująć. Troszkę słaby na niskich obrotach ( 1000-1700)- to w końcu turbo diesel. Jak załączy się turbina to wciska w fotel. Wspaniała elastyczność na każdym biegu... Po prostu SUPER!!!
~GREG´S
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Dźwięk rawdziwego diesla, od 1200 obrotów można przyśpieszać, praca równa w pełnym zkresie obrotów, Fiat robi najlepsze silniki. Gdy uruchamia się turbina to wyraźnie czuć przyśpieszenie, nie ma dziury turbinowej.
~Tylko i wyłącznie punto w dieslu!!!
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Elastyczność znakomita od 2,5 tys obrotów zaczyna "żyć":) Pracuje równo po nagrzaniu ale po odpaleniu z rana przez jakąś minute mam niższe obroty. Ogólnie bdb reaguje na wciskanie gazu.
~JoTiX
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Calkiem fajny silniczek, jak sie go troche przycisnie to nawet przyjemnie ciagnie. Oczywiscie jako ze to diesel to demonem on oczywiscie nie jest ale wiele osob sie juz sie zdziwilo gdy ich wozilem.
~Żubr
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
licznik chyba był cofany bo przy takim przebiegu (190000)silnik nie ma już kompresji. co dzień rano zastanawiam się czy odpalę a jak już odpali to wokół mnie jest siwo od dymu!!!
~slope1@wp.pl
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
lubie jak głośno chodzi chociaż słychać że coś tam jest. samochód rakieta pomimo tego że ma tylko 75 koni . Gdy się załączy turbo mało kto ma szanse . Polecam

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~rafalik
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
SUPER silnik może pracuje troche głośno ale zato jest wytrzymały i nic sie z nim nie dzieje. Należy pamiętać tylko o wymianie oleju co 10 000 tys. km.
Fiat Punto I Hatchback