Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 (93) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thomas
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Średnio wg Motostat przy wpisywaniu każdego spalania odkąd posiadam to auto i przy przejechaniu 170kkm wynosi 8,4 litra gazu na 100km. Zaznaczę, styl jazdy dynamiczny, nierzadko obroty 5k/min. SPalanie tych prawie 13lbyło zimą na autostradzie od wjazdu do wyjazdu gaz w podłodze i ile fabryka dała - jazda samemu, na trasie 180km. Minimalne przy spokojnej jeździe - latem nie przekraczając 85km/h, bez mocnego wciskania gazu i wyprzedzania,...
~ccc.ppp.ddd
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
W przypadku LPG ok. 7l trasa, 9l,miasto, średnio 8l przy jeżdzie mało ekonomicznej, przeglądy stosunkowo drogie ale co 20000tys,. Tak naprawdę to niewiem co w tym aucie ma gwarancję 2 lat bez limitu kilometrów, sprzęgło na gwarancji do 25000km, zawieszenie z amorami do 45000km,koszmar myślisz ,że masz auto na gwarancji a za wszystko płacisz. Ceny części umiarkowane szczególnie części odnowione. Wprawdzie to autko się jeszcze nie psuje ale mam...
~ravag
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Na trasie super, w mieście na krótkich odcinkach tragedia. Zimą nawet 11 litrów (silnik 1.2!!) Najniższe spalanie to 5 litrów przy spokojnej jeździe. Łatwo się to kontroluje bo mam komputer który pokazuje ile kilometrów przejedzie się na jednym litrze. W pamięci można przeliczyć jak przekłada się to na spalanie na 100 km. Jak na moc tego silnika to musi trochę palić. Nie jest tak źle więc instalacji gazowej nie będę zakładał.
~Ryniu
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Powinna być możliwość dania 6 gwiazdek na 5 :D Podsumowując to co wymieniłem(wszystkie części nowe): wydech - 80zł, komplet naprawczy do hamulców tylnych(bębny, szczęki, cylinderki, zestaw naprawczy) - 200zł, akumulator(40ah) - 200 zł, przegub - 50zł, rozrząd z pompą wody - 170 zł, pompa paliwa - 200 zł. Koszty utrzymania są śmieszne i wiem że już nigdy tańszym autem w eksploatacji nie będę jeździł.
~siwy1948@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Więcej niż dobrze. Średnia za cały okres 6,33 l/100 przy ciężkiej nodze i jeździe w większości po mieście (zaleta silnika 16V). Zużył 4024 l paliwa przebieg 75400km. Na naprawy, przeglądy , części, kosmetyki, doposażenie wydałem 9400 zł (7000 materiały, 2400 robocizna-bez kosztów paliwa). Paliwo - kwotowo- 13500zł. Można tu zacząć wyliczać koszt 1 km. Nie ma tu kwot ubezpieczenia OC i AC.
~robertomisanddrużynafan
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
spalanie trasa max 5,5, miasto max 7,8 pod klimą, ceny częsci eksploatacyjnych niskie, przeglądy Stalowa Wola - tanio, bardzo drogo jest w rzeszowskim Autoresie a obsługa beznadziejna - zostało im z polmozbytowskich czasów, przez nich nie kupie juz fiata bo mam dość jezdzenia na przeglądy do osciennych wiosek
~Marcin
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jest to naprawdę łatwy i tani w utrzymaniu samochód. Koszty części są naprawdę tanie, wymieniając sami niektóre rzeczy jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić. Jedną z najdroższych rzeczy do zrobienia nie licząc silnika itd. jest wspomaganie. OC też jest tanie jak barszcz bo jest to silnik 1.2.
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Z uwagi na mój styl jazdy pali mi całkiem sporo, bo 10l LPG po mieście. Ale to naprawdę max, przy jeździe z butem w podłodze non stop. Na trasie 8l LPG przy średniej prędkości 120 i częstych wyprzedzaniach na 3/4 begu. Duże spalanie rekompensuje bardzo tanimi częściami i naprawami.
~Ja
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
W mieście do 7 l na 100, chyba, ze jest b. zimno. W trasie nawet mniej ok. 5 l. Przeglądy w ASO - nie trzeba chyba pisać. Ceny skandaliczne. Robocizna to jakieś 90 % i tak nie małych kosztów. I nie wiem co za te pieniądze robią. Te "źle" to głównie przez serwis.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kristekk@wp.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Miasto okolice 7l przy dość dynamicznej jeździe. 8 litrów z małym hakiem jeśli jeździmy z pedałem w podłodze i zmieniamy biegi ponad 5tys obr/min. W trasie do 140km/h z wyprzedaniem 6,5l Przy spokojnej jeździe poniżej 6l. Przy bardzo spokojnej poniżej 5l.
Fiat Punto II Hatchback