Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 (88) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Niedawno rozkodował mi się immobilizer i nie mając karty FIAT CODE musiałem wymienić cały body komputer + sterownika silnika i pastylki w kluczyku, koszt operacji około 400 zł. Koszt tego pewnie byłby mniejszy gdyby nie brak szpeców w mojej okolicy którzy by odczytali ten kod z BSI. Największą bolączką może być naprawa wspomagania kierownicy. Jeżeli silniczek wspomagania jest w porządku droższą operacją będzie wymiana czujnika skrętu....
~fabrycy
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Auto ma znaną powszechnie wadę fabryczną- złe zabezpieczneie altarnatora przed wodą mój zaczął się psuć przy 80 tys (dźwięki, zapalanie się kontrolki ładowania) popsikałem WD 40 i dojechał do 100 tys, przy których trzeba było go wymienić. U poprzedniego właściciela trzeba było wymienić tarczę sprzęgła przy niewielkim przebiegu, następna działa bez zastrzeżeń już kilkadziesiąt tysięcy. Miałem także awarię wentylatora chłodnicy, która mogła być...
~Arkadiusz Wysocki
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Np nierozlaczalo rozrusznika przy zapalaniu wiec oddalem do serwisu. Nastepnego dnia wyjezdzam na spotkanie rano a samochod juz woogole nie chce zapalic. Dobrze ze mam prywatny bo wyszedlbym na idiote ktory nie zjawia sie na umowionym spotkaniu. U przyjaciol ktorzy rowniez uzytkuja ten samochod w firmie bardzo czesto pojawia sie problem z chlodnicami tzn wiatrakami i gotuje im czesto wode w chlodnicy. Ja mam duzy wiatrak poniewaz mam...
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nie jest źle, bo przez trzy lata zawsze dowoził mnie bezpiecznie na miejsce, ale kilka poważnych usterek się pojawiło. Miska olejowa rdzewieje, ciągle mam problemy z przegrzewaniem się silnika, no i najpoważniejsza usterka - wspomaganie kierownicy co jakiś czas się wyłącza. Uszkodzony mam jakiś zespolony czujnik i do wymiany jest cała kolumna, a to nieopłacalne, bo to koszt 1/3 wartości samochodu.
~ravag
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Po zakupie zostałem zaproszony do serwisu na kontrolę układu hamulcowego, gdyż Fiat wypuścił wadliwą serię samochodów ze wspomaganiem układu hamowania, który mógł ulec przedwczesnemu zużyciu. W moim aucie wymienili w ramach gwarancji mechanizm wspomagania hamulców i poza tym nie miałem nieprzyjemności związanych z innymi usterkami.
~Marek
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Eksploatacyjne elementy dość szybko się zużywają. Poza tym musiałem wymienić sprzęgło (od nowości było - 16 lat), pompę wody i uszczelkę pod głowicą. Pompa się zatarła bo jakiś mechanik nawalił za dużo silikonu jak coś tam montowal i się zapchał przewód. Przez to poszła też uszczelka pod głowicą.
~Adam
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Do przebiegu 200000 jak się na czas zmienia wszystkie płyny i odpowiednio dba to samochód nie przysporzy wielu problemów. Chociaż kiedy ten przebieg się zbliżał silnik zaczynał wydawać coraz więcej odgłosów i zaczynał brać niewiele ilości oleju, co może zwiastować konieczny remont.
~~killbillly.
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Plus za zawieszenie,na razie zero problemów.Niestety pada przepustnica(czasem potrafi zgasnąc na wolnych obrotach,zaswieca sie kontrolka wtrysku)).Kończy się sprzęgło(przy tym przebiegu,to trochę za szybko).Reszta-bez problemów.
~FO
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
niestety odnawiające się problemy z zatarciem koła zamachowego..to podobno wada konstrukcyjna-efekt taki, iż trzeba raz na 5 uruchomień silnika przekręcić kluczykiem3-4 razy..
Dziennik kosztów dla Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
6,6
7,8
~Gluś
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Z powodu awarii wentylatora chłodnicy powoli wyparowywała woda z układu chłodzenia w którym utworzył się korek powietrzny- mogło to doprowadzić do zatarcia silnika.
Fiat Punto II Hatchback