Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 (97) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 102 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ravag
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Skrzynia też jest śmieszna. Jak sprawdzałem Vmax tego auta to rozpędzał się na czwórce a jak wrzuciłem piątkę to już tylko zwalniał. Piątka jest bardzo długa i z górki spokojnie starczy mocy i obrotów aby auto rozpędzić do 200 km/h. Przy 4800 obrotów auto osiąga na piątym biegu prędkość 182 km/h i dalej nie przyspiesza. 100 km/h można osiągnąć już (UWAGA!) na drugim biegu!!! Rewelacja jak ktoś lubi ostro kręcić.
~Arkadiusz Wysocki
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jak dla mnie dramat i totalna porazka. Sama skrzynia jest srednia, troche haczaca i slabo zestrojona. Za to sprzeglo to totalny niewypal. Przy przebiegu 34 000 sprzeglo bylo wymienione juz 3 raz. Teraz zalozone jest niby lepsze firmy Sachs ale dalej to samo. Szarpie przerywa i latwo sie spala. Na 10 Punt w firmie gdzie pracuje, kazde mialo zmieniane sprzeglo, niektore kilkakrotnie. Tu baaardzo powazny minus.
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Mało precezyjna, ale dobrze zestopniowana - pozwala jeździć zarówno dynamicznie jak i ekonomicznie. Na duży plus wytrzymałość - po 3 latach mojego traktowania jeszcze się nie rozpadła, a biegi zmieniam zazwyczaj siłowo, nie czekając na pełną synchronizację, więc często zgrzyta i się męczy, ale jakoś się trzyma :)
~Marcin
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Zwykła bezproblemowa skrzynia. Ma ona baaaaaaaaaaardzo długi 5 bieg, od 60km/h do nawet 180km/h. 100km/h można już mieć na 2 biegu co jest naprawdę świetnym wynikiem. Zero awarii od początku auta w rodzinie. Jedyny mankament to zużyte synchronizatory wstecznego, przy wrzuceniu wsteka słychać zgrzyt.
~EmO
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Skrzynia 6 w wersji sporting, krotkie przelozenia, chociaz w praktyce to roznie z tym jest, jedni chwala inni sa niezadowoleni, mi to nie przeszkadza:) zadnych problemow ze zmiana biegow,wszystko gladko i plynnie.
~siwy1948@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
byłby lepszy wynik, gdyby nie konieczność wymiany sprzęgła (po 75 000). Tragicznie skrzypiący pedał sprzęgła (zwłaszcza w ciepłe dni!), wielokrotnie smarowany z nikłym efektem, wreszcie wymienione plastiki przy wymianie sprzęgła.
~marek_rz@poczta.gazeta.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Bez rewelacji, ale całkiem przyzwoicie, pod warunkiem, że wiadomodo czego służy skrzynia biegów. Przełączanie bezproblemowe, drążek idzie lekko i pewnie. Sprzęgło czasem potrafi poszarpać, co jest ewidentnym minusem.
~Radek_20
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Czasami miałem problem z 5 biegiem ale sobie juz poradzilem. Jest o tyle dobra ze jesli jedziemy 120 km/h i chcemy przez przypadek włączyć 1 lub 2 to skrzynia się blokuje i możemy przy takiej prędkości włączyć 4.
~bosswitek
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
To porażka, ciężko wchodzące biegi, nieszczelność, sprzęgło wg książki serwisowej było wymieniane na gwarancji przy 40000km, później przy 80 tyś km, sprzedałem go przy 110000km i sprzęgło znowu było do roboty

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kendo78@o2.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Z 6 biegowa skrzynia nie ma zadnych problemow , biegi chodza wysmienicie.Nie ma tez co narzekac co do wyboru ustawien przelozen tego samochodu wszystko jest ustawione na optymalne i sie sprawuje.
Fiat Punto II Hatchback