Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 (95) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ryniu
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Zawieszenie podobnie jak skrzynia jest poprawne. Plus za trwałość - mimo dziurawych poznańskich dróg na ostatnim przeglądzie sprawność amortyzatorów utrzymywała się na poziomie 70%. Warto wziąć pod uwagę że Punto ma niecałe 400kg ładowności więc przy czterech "obszernych" osobach auto przysiądzie i komfort z jazdy będzie mniejszy(wracałem nim z Woodstocku w 5 osób plus bagaże więc wiem coś o tym :D). Duuuuuży minus za BEZNADZIEJNY promień skrętu.
~Gluś
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Auto jest zawieszone stosunkowo sztywno i musiałem się do tego przyzwyczaić po paru latach jeżdżenia mięciutkim Clio. Na dziurawe drogi nie jest idealnym samochodem- trzęsie. Za to trzyma się dobrze drogi, trudno go wyprowadzić z równowagi nawet na śliskiej nawierchni. Układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem jest idealny w mieście i ciasnych manewrach, ale mógłby dawać trochę lepsze \"czucie kół\". Doskonałe, bardzo czułe i przyjemne...
~ravag
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jak na autko tej marki, klasy i wielkości to zawieszenie super. Fajnie wchodzi w zakręty, na krętych czeskich drogach byłem w siódmym niebie i cieszyłem się bardzo, że zabrałem na urlop Punto zamiast Vectrę. Doskonale się prowadzi ale przy dużych prędkościach ze względu na znaczną wysokość auta ma ono tendencję do przechylania. Układ jezdny jest aż za dobry jak na takie maleństwo ale w końcu Fiat nie jest wcale taki ostatni.
~Marcin
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Zawieszenie jest lekko mówiąc TWARDE. Czuć każdą nierówność a przy jeździe na dziurach auto całe lata. Mieszkam w dość "dziurawym" mieście i jazda po dziurach nie jest komfortowa. Jadąc z dużą prędkością po dziurawych drogach mam wrażenie jak by coś miało zaraz od niego odpaść. Gdy wsiądzie do niego 5 osób obniża się niczym rasowe BMW.
~fabrycy
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Zawieszenie mało komfortowe jak na nasze drogi- dość twarde i trzęsące na dziurach, ale na równych drogach mamy zaletę dobrego prowadzenia się auta. Wspomaganie nieco zbyt silne, daje niewielkie wyczucie drogi. Samochód jest dość wysoki, więc nie jest może demonem zakrętów, ale większych zastrzeżeń mieć nie można. Stosunkowo podatny na boczny wiatr.
~~killbillly.
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Idealny w zakrętach,niestety eksperymentowanie z szerokimi "laczkami´nie wplywa na własciwości jezdne zbyt dobrze,potrafi wtedy zaskoczyć..Hamulce-rewela,abs dziala poprawnie.O komforcie w sportingu można zapomnieć(twarde zawieszenie+stołeczne dziury w moim przypadku)...Dla lubiących takie atrakcje.Duży plus za dualdrive...
~gregory
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Na suchej jezdni OK, na sniegu i lodzie "nie czuje auta". Opcja City do bani, nikt jej nie potrzebuje, servo w normalnej opcji pracuje wystarczajaco lekko. Zawieszenie OK, ale po 20tys czuje, ze wymiana koncowek drazkow zbliza sie wielkimi krokami. Czasem cos zaskrzypi i puknie, ale to tylko fiat.
~Marek
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Trochę zbyt głośny tył. Belka skrętna jednak jest bardzo mało komfortowym rozwiązaniem. Dość wysokie zawieszenie i wysokie auto nie pozwala na bezpieczne pokonywanie zakrętów z dużą prędkością ale za to można spokojnie pojechać nad wodę i nie bać się o podwozie.
~Bartekgw1975
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Trochę za miekki ale w tej klasie o.k. Wymiana amortyzatorów przednich po 70000 - prawy cieknący-to polski real. Tylne już też będę wymieniał chociaż nic ciężkiego notorycznie nie wożę.Reszta zawieszenia po kontroli o.k. jak na ten przebie to chyba dobry wynik??????
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Mało komfortowe, na naszych drogach podskakuje jak piłeczka, ale jak na autko z tego segmentu to całkiem przyzwoicie trzyma się drogi, ma lekko sportową nutkę. Przy zbyt szybkim pokonywaniu zakrętów ucieka przód, ale bardzo łatwo to opanować.
Fiat Punto II Hatchback