Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

Silnik 1.2 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 60KM 44kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Awaria silnika wspomagania kierownicy 78 tys - powód nauka jazdy
Karoseria : Przeciekajaca karosieria na zgrzewach - powód nauka jazdy
Silnik : przerdzewiała miska olejowa 130 tys - powód sól na drodze
Auto duzo jezdzilo na nauce jazdy stad kilka usterek, przegrzany silnik, oraz od lpg drobne naprawy silnika, wycieki. Najwieksza i najdroższa naprawa która sie zdarzyła to chyba tylko wymiana silnika wspomagania kierownicy koszt okolo 800 zł. Spalona pompa paliwa 2x - raz było holowane przez to. No i przerdzewiała miska olejowa co mogło byc tez niebezpieczne. Niedawno robiłem konserwację troszke rdzy juz widac ale bez dziur. Widziałem tu wpisy typu ze dołozyłem 8.5 tys w naprawach to chyba tylko w serwisie i to drogim. Ja płace przykładowo ostatnia naprawa koszt czesci z naprawa - 220 zł wymiana paska rozrządu + rolka, sprawdzenie hamulców tył, wymiana swiec. Auto cenie za to ze jest niedrogie w utrzymaniu lpg 8x1.9zł / 100km i nierogie w naprawach. Pozdrawiam
Pracuje dobrze cicho i równo choc drobne awarie sie zdarzają. Głównie z uwagi na instalacje gazową wymiana kabli wys napiecia swiec, wycieki płynu chłodn.
Bezawaryjna raz olej wymieniony przy 120 tys.
Czesto cos puka i stuka ale koszt wymiany nigdy nie wiekszy niz 100 zł
Dobra, choć małe kusantki narzekały.
ok, jeden minus to brak klimatyzacji a drugi to palący sie bezpiecznik pokrętła nawiewu - przy predkości 2.
z tyłu mało miejsca przód ok.
Spala niewiele paliwa gazu troche wiecej najmniej prawie 7l, srednio 8 zima 9. Maksymalnie 11 z camipingiem.
Drobiazgi zawsze były, ale tylko raz holowałem punie bo spaliła sie pompa paliwa to chyba niewiele.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 60KM 44kW [l/100km]

8,3