Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW 1999-2010 (41) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aaa
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Totalna pomyłka.Dziwię się, że taki samochód jest dopuszczony do sprzedaży. W pierwszym miesiącu użytkowania zaczęło coś piszcześ w przednich kołach. W serwisie długo nie myśląc poodginali blachy, które znajdują się przy tarczach - po tym zabiegu było ok. Następnie podczas holowania wyrwało uchwyt holujący, rozpruwając zderzak - oczywiście w serwisie powiedzieli, że był holowany za duży samochód (ASTRA - ale linka wytrzymała i miała się...
~Xawer
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Mały wyjątek to akumulator zamontowany w fabryce we Włoszech, zanim trafi do salonu i do nas, niestety stan akumulatora wykazuje spadki mocy, ale jak się zrobi pierwsze 100-150 km to problem znika. Problem dotyczył właśnie przygotowania akumulatora do pracy, zanim zaczął jeździć to spadki napięcia w akumulatorze były takie, że komputer wariował i np. wyłączał wspomaganie kierownicy, ale tak jak mówię jechał na lawecie jakiś czas, a jak zaczął...
~grabers
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Nieprzyjemny odgłos przy otwieraniu tylnych drzwi odbiegający z ogranicznika otwarcia.Próbowałem smarować różnymi srodkami lecz nie pomaga podobno jeżeli sie człowiek uprze to w serwisie wymieniaja na nowe.Przednie lewe drzwi ocierają u samej góry o tylne złe spasowanie powoduje wycieranie się lakieru do gołej blachy.Trzeszczące plastki przy tylnej kanapie szczególnie dokuczliwe gdy podróżują z tyłu 2 osoby to na wybojach trzeszczy jak cholera.
~Franek
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
psuje się bardzo często, sa to co prawda detale ale jednak. ostatnio linka otwierania przedniej klapy przerdzewiała, drzwi kierowcy nie otwierają się od zwenątrz, centralny zamek w czasie jazdy świruje i sie co jakiś czas otwiera i zamyka, wspomniane już wspomaganie, pokrętło nawiewu powietrza u kresu swych dni coś w nim szczela i ciężko sie przekręca, zamek przedniej klapy się rozpadł. itd itp...
~Olek oolo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Tego jest naprawdę sporo: akumlator 40 Ah - szok to wygląda jak dwie stare płaskie baterie sklejone ze sobą co w efecie zmuszało mnie do zabierania akumaltora na noc do domu przy mrozach ok -15 bo niestety nie dawał rady. tylne drzwi skrzypią, masakra, przednie drzi opadają, dmuchawa pracuje coraz głośniej, a na pierwszym biegu denerwująco cyka i skrzypi, centralny zamek przymarza,
~jaro
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
O Punto mówi się, że jest fajnym samochodem, dopóki się nim nie wyjedzie z salonu, bo zaraz potem zaczynają się kłopoty. Nie mogę się zgodzić z ta opinią. Z moim autem miałem jedynie problem z falującymi obrotami w trakcie rozgrzewania, ale po zapoznaniu sie z literaturą i wizycie w ASO, stwierdziłem, że ten typ tak ma i odpuściłem sobie. Czasem zwłaszcza podczas mrozów potrafia skrzypnąc plastiki.
~autofan-Żory
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
dwa razy spalony bezpiecznik centrlnego zamka ; czujnik zamknięcia drzwi czasami pokazuje, że drzwi są otwarte(a są zamknięte),to powoduje iż c.z. nie zadziała (nawet ręcznie od środka).Byłem z tym problemem trzy razy w ASO (auto na gwarancji),ale oni twierdzą ,że jest wszystko OK,gdyż komputer nic nie wykazał.Teraz zażądam od nich wymiany czujnika na nowy.
~kolomaniolo
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
jak na klase i cenę auta - świetnie! trzaski z tylnej półki i bagaznika, słupków środkowych (pasy) od około 60.000, żarówki sie przepalają dość rzadko (jeżdzę ZAWSZE na włączonych światłach - polecam wszystkim!!!!). wkurza mnie jedynie schowek przed pasażerem - cała odchylana "szuflada" jakby - jak naładowana, to na większych wertepach otwiera sie :(
~max
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
mam już po dziurki w nosie jkazdy na servisy i proszenie się o usunięcie wad. Najbardziej mnie denerwuje, że każdy o nich wie ale jak przychodzi do naprawy to najlepiej by klient płacił. Kiedyś padł mi akumulator (roczny). Nie było wymiany, lecz ładowanie itd.
~tmb28
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Silniki wycieraczek zaczynają się psuć - czyba coś zamaka i pracują w sposób rzerywany wydajac nieciekawe odgłosy. Urywa sie daszek od strony pasażera - dość delikatny. Przepalają się żarówki w światłach mijania. Trzeszczą plastiki na wybojach
Fiat Punto II Hatchback