Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW 1999-2010 (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jaro
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Rzadko sie zdarza tak, aby producent podał w folderze reklamowym przwdziwe wartości spalania. Tym bardziej zaskoczyło mnie to, że mój Punto spala dokładnie tak jak jest na pisane w instrukcji. Trasa to min. 4,7 lita na 100 km, średnie spalanie to 5,7 litra na 100 km. "Czystego spalania" w mieście nie sprawdzałem, ale nie można podejrzewać, że będzie wiecej niż ok. 7 litrów. musze dla uczciwości podkreślić, że staram sie jeździć w miarę...
~Damian
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Szybka jazda po miescie: 9.5 litra Wolna jazda po miescie 6.5 litra Szybka jazda na trasie 8.5 litra Wolna jazda na trasie 4.5 litra Jesli chcesz oszczedzac, to musisz jechac na 4 biegu po miescie 40-50 km/h, a na trasie na 5 biegu 70-80 km/h. Ubezpieczenie OC/AC drogie straszliwie. 2000 zl rocznie to przesada. Jesli kola napompujesz gazem zamiast powietrzem, to lepiej bedzie trzymac cisnienie.
~Olek oolo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Jeśli chodzi o paliwo to nie wyczułem go - w zimie jak były mrozy -14 spalał nawet po 10 l/100 przy miejskiej jeździe. Naprawy jak to fiat tanio i byle jak. Przeglądy tanie, ale nie polecam wlewania oleju proponowanego przez producenta. Lepiej zalać Castrola albo Mobila, cena oleju podoba za to kultura pracy silnika się poprawia.
~elmo81
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Zimą, zwłaszcza taką jak teraz, pali troszkę więcej w mieście, nawet do 8/100, ale w trasie do 4,7 potrafi spokojnie zejść, oczywiście gdy lecimy 120/130 km/h ;) Co do części, jak to FIAT oryginały tanie nie są ale zastępniki czasem są lepsze, choć nie miałem okazji by to sprawdzać na szczęście!
~Piotrek
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Nowoczesne silniki tej pojemności z regóły są oszczędne co dotyczy sie również konstrukcji fiata. Napewno mozna lepiej ale nie ma powodów do narzekań jeszcze nie miałem okazji zapoznać sie z cenami części oprócz klocków.
~grabers
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Na dłuższych odcinkach spalanie prawidłowe czyli do przyjęcia dla mnie to jest ponizej 6 litrów przy dynamicznej jeździe.Natomiast przy krótkich odcinkach szczególnie zimą wskazówka leci w dół z każdym zapaleniem samochodu.
~kolomaniolo
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
to służbówka, więc paliwo mnie nie interesi za bardzo, ale wydaje mi się, zę ok. LPG 7-12,5 litrów, benzyna podobnie, ale zaznaczam, ze w 85% tras wykorzystuję maxymalnie możliwosci silnika.
~Gury
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Jeżdże dużo po mieście maks w mieście - w zimie 8 l/100 km. Miniamlne na trasie - odcinek Bielsko-Biała -> Gliwice i z powrotem = 150 km spalił 5,4 l/100 km Średnie za 2500 km 7 l/100 km (65 % w mieście)
~autofan-Żory
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
na trasie pali mało(5-ty bieg; 4,8-5 l/100 km),w mieście nieco więcej, ale to zależy od nas,od naszego stylu jazdy.Co do ASO- za drogo.
~Xawer
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Na początku nie wierzyłem ale doświadczyłem tego, Punto spala mniej niż opisuje producent, a nie należę do osób "łagodnych" jeśli chodzi o pedał gazu.
Fiat Punto II Hatchback