Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW 1999-2010 (46) - Silnik

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał z Gdynia-takisobie1977@o2.pl
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Silnik Fiacika 60KM to jednostka napędowa dość oszczędna spalanie w mieście ok 6.5 litra paliwa charakteryzująca dobrą kulturą pracy.Według mnie minusem tego silnika jest pewien brak moc jak na taki samochód ( przede wszsytkim trasa ) wydaje się że 1.2 16V o mocy 80 KM powinien lepiej radzić sobie z samochodem.Według mnie silnik jest pewnym kompromisem pomiędzy mocą a naprawde niskim spalaniem.W moim samochodzie przy przebiegu 4000 tys. widać...
~tmb28
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
silnik nadaje się do jazdy po mieście ale nezbyt dynamicznej.Do ok 4tyś obrotów po prostu muli-moc czuć powyzej ale wtedy to go po prostu piłujemy.Kultura dobra tylko na Pb98 - na 95 sa falujące obroty i pierdzący odglos na jałowym. Przy przyspieszaniu z niskich obrotow delikatne stuki/szuranie doch. z silnika.Auto było miesiąc temu na przeglądzie i dalej to samo - jak ktoś wie co to jest to proszę na tmb28@o2.pl
~kolomaniolo
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
na swoją moc i pojemność - całkiem dobrze. oczywiście jest to rzecz względna. używam go służbowo, potrzebuję szybko i sprawnie wyprzedzać i to autko ma na trasie opory, problem z tirami, gdyż właśnie w zakresie 80-120 kmh jest słaby, pod górkę, gdy wiatr od czoła na autobanie. W mieście - super przez duże "S", nikt mi nie podskoczy ;) dla normalnego użytkownika - naprawdę spoko, nawet na trasie.
~Xawer
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Bez zastrzeżeń, nie jest on diabłem ale przy 60 KM nie można zbyt wiele wymagać, 206 czy Corsa z takim jednostakami mogą się schować, sprawdzałem, Punto ma całkiem inny 2 i 3 bieg, nie są takie mozolne jak u konkurencji. Wcześnie szarżowałem 60 KM w Golfie, podniosłem do 75 KM i tak dostałby baty od Punciaka.
~elmo81
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Z silnikiem ( odpukać! ) problemów nie ma, chyba, że z krokowym ;) tutaj trzeba będzie dokonać wymiany, niestety razem z przepustnicą bo to części zintegrowane ze sobą, pomimo ciekawych wpisów i filmików jak to bohater wyrzuca korkowca i wkłada nowego ;)
~zdrajczyk
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Mało elastyczny i łakomy na GAZ Robię około 100km tygodniowo i jeżdzę cały czas na LPG, autko jakoś sobie radzi :) Po 135tyś. wysiadł emulator sondy lambda i przez niego padł katalizator, większych awarii nie było :)
~jaro
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Silnik jest chyba najlepszym elementem tego auta, z wyjątkiem lekkiego falowania obrotów w trakcie rozgrzewania, nie zauważyłem zadnych wad. Nisko umieszczony moment obrotowy sprawia, że silnik jest bardzo elastyczny.
~podjak
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Fajne autko , mało pali ślicznie wygląda prezentuje się wyśmienicie, zresztą mam tak ładny kolor (grafit) ,że trudno było mu się oprzeć.Niecierpliwie czekam na nowy model punta...
~Grzyws
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Silnik jak na swoją moc i pojemność bardzo dobrze radzi sobie z samochodem. Do 100KM/H auto bardzo dobrze przyśpiesza. Wyprzedzanie jest kłopotliwe gdyż trzeba redukować bieg.
~grabers
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Doskonale pracuje w miarę równo czasami ma hustawkę wolnych obrotów przy włączonych kilku większych odbiornikach prądu, ale po nagrzaniui ustępuje i równo pracuje.
Fiat Punto II Hatchback