Ocena kierowcy - Fiat Punto II Hatchback

ScOOrK, 9 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2002
Fiat Punto II Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : SPALANIE! Kupiłbym ponownie pomimo faktu że jestem fanem wielkich silników benzynowych.
Zawieszenie : Przyczepność - szczególnie przy dynamicznej jeździe na zakrętach.
Silnik : Mikropasek - niekompetencja serwisu w którym założyłem.
Spalanie fantastyczne. Widoczność Dobra. Wspomaganie City (3-latek da radę zakręcić w miejscu), przyczepność słaba - jak w każdym "maluszku" (wąskie opony), mogłoby być ciszej, klimatyzacja dobra - ale to spalanie :)
Dynamiczny ładnie się zbiera - powyżej "setki" też nie ma tragedii. Spalanie, szczególnie przy jeździe do 110 km/h, FANTASTYCZNE
Długa. 2000 obr. piąty bieg to 110 km/h 2500 obr. to 125-130, 3000 obr. to 145-150. Przy niższych przełożeniach trzeba go jednak trochę wykręcić żeby został dynamiczny co przekłada się na spalanie.
Dobrze, aczkolwiek ta przyczepność. Dynamiczne auto, ale czasami można się zapomnieć. Wspomagania są dwa normalne (dobre) i CITY (Tipsy małego palca dają radę - opinia zasłyszana)
Dobra z każdej strony, ale jestem wysoki, więc... niższym osobom może przeszkadzać ślepa strefa z przodu, która powiększa się w nocy jako że fabryczne światła to porażka. Na szczęście za 120 zł (po upustach) zakupiłem Xenony 6000 kelwinów (białe zimne) i problem zniknął.
Tanie części (raz że fiat, dwa mnóstwo zamienników i części używanych). Opony wąskie przez co spalanie niskie (kosztem przyczepności).
Wentylacja bardzo dobra, podobnie jak i klimatyzacja, natomiast w moim modelu (włoch), jest duża chłodnica przez co w zimie zanim się nagrzeje trochę czasu mija. Za to zagotować go jest sztuką :)
Posiadam wersję 3-drzwiową. Z przodu miejsca jest sporo, na tylnej kanapie średnio (szczególnie jeśli cofniemy siedzenia na maksa do tyłu - tragedia) natomiast największym mankamentem jest wsiadanie na tylną kanapę. Dorosłe osoby max 4. Na krótkie dystanse 5 też wejdzie tylko mało przestrzeni zostaje na nogi.
I tu się zaczyna. Największy mankament tego auta. Powyżej 150 km/h szum jest na tyle głośny że łapie go zestaw słuchawkowy (bluetooth) i trzeba mówić głośniej. Natomiast jeśli planujesz jeździć z dzieckiem to śmiało mogę polecić, bo do 110 jest całkiem znośnie.
Spalanie, spalanie i jeszcze raz spalanie. Nie wierzyłem, sprawdziłem i wiem że część ludzi też nie uwierzy. Po C4 myślałem że nie dostanę w swoje ręce tak dobrego auta, a tu proszę - jest lepsze.
Benzyny są tanie jak barszcz. Takie jak mój 2x droższe. Za to w użytkowaniu są o wieeeeeele tańsze. Nie jestem fanem Diesla. Jestem jego antyfanem, a mimo to polecam TEGO diesla.
Końcówki szybko się kończą. O silnik trzeba dbać - przeciągasz olej - on przeciągnie Ciebie (po mechanikach), 10 000 i wymiana, jak zapomnisz to po 12 - 15 też nic się nie stanie. Jak masz 15 i zapomnisz... Poza tym mikropasek. U mnie ścięło po 1000 km (mechanik który nie ma pojęcia o zakładaniu paska) - maksymalnie naciągnięty bez podkładki na rolce (pozdrawiam idiotów), wkręcił się w alternator.
Brak. Wyżej wymieniony pasek można pod taką podciągnąć, ale autko od razu zgasiłem (bałem się że to rozrząd) i wszystko skończyło się dobrze. Poza tym usterek brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 85KM 63kW [l/100km]

5,1