Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 (15) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~magazynier
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Dwumasowe koło zamachowe 1200zł. Sprzęgło 600zł To wszystkie poważne awarie w tym aucie i wszystkie spowodowane katowaniem auta przed poprzedniego własciciela i niedokładaniem ani grosza do niego przez niego. Włoskie samochody wymagają odrobiny fachowej wiedzy. Śmiałem się z ludzi, którzy zacierali Twin Sparki w Alfach bo nie pilnowali oleju w silniku - zapytani o ostatni objaw mówili: chodził jak traktor:D:D:D Stary numer z wariatorem faz...
~Maciej
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Biorąc pod uwagę intensywną eksploatację, też nieźle. Raz padł wtrysk - wina złego paliwa. Raz pękła sprężyna przedniego zawieszenia - tu wina warszawskich dróg i dynamicznej jazdy. Koło dwumasowe mogłoby być trwalsze, ale to też część eskploatacyjna. Z usterek sensu stricto to w zasadzie przypomina mi się tylko przekładnia kierownicza - kosztowna i potencjalnie dosyć niebezpieczna awaria, a podobne w Puntach nieodosobniony przypadek.
~szara strefa
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Wspomaganie elektryczne,konkretnie,to zastosowane w punto jest nieudane. Kierownica wedle humoru się kręci albo i nie, notorycznie blokuje na parkingu. Wspomaganie potrafi paść w najmniej odpowiednim momencie stwarzając duże zagrożenie nie tylko dla rąk kierowcy
~mdx15@o2.pl
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Brak usterek które by unieruchomiły samochód, padł silnik wspomagania kierownicy (w ASO 1100, regenerowany 300, działa już od ponad roku) i wyrobiło się jedno z ramion wycieraczek, co jest spowodowane złą konstrukcją układu. Uciążliwe zwłaszcza zimą.
~ScOOrK
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Brak. Wyżej wymieniony pasek można pod taką podciągnąć, ale autko od razu zgasiłem (bałem się że to rozrząd) i wszystko skończyło się dobrze. Poza tym usterek brak.
~mencnar
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Póki co jest ok. Na szczęscie nie miałem okazji wymieniać turbiny bądź koła dwumasowego.
~gregocz
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
żadnych poważnych napraw, 8 lat i 124 tysiące, zachód i wschód, autostrady i miasta,
~PuntoSpeed
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Poza wspomaganiem, które się zużywa nic poza tym się nie psuje.
~turbina
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
blacharka pordzewiała tak że z auta zostało niewiele orginalnej blachy
~percent
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Mam za krótko ten samochód, by obiektywnie go ocenić w tej kategorii.
Fiat Punto II Hatchback