Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gosia
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Silnik jest mocny, chciałoby się powiedzieć, że "kropa rusza z kopyta", szybko przyśpiesza - warto o tym pamiętać stojąc w korkach. Silnik pracuje cicho i równomiernie, z odpalaniem nawet w -20st mróz nie było problemu. Jak każdy zimny silnik chwilę chodzi głośno, ale wbrew obiegowym opiniom nie charczy jak "traktor"! O silniki jtd trzeba dbać, w momencie kupna wymieniłam od razu cały rozrząd (+ oleje i filtry) koszt 1500zł. Silnik po...
~magazynier
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Typowy turbo diesel z common railem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Uruchomiony na zimno pracuje jak traktor - przejedź kilka kilometrów a zacznie pracować prawie jak benzyna tylko troszke głośniej. Mój był chipowany przez poprzedniego właściciela z 80km do 105km (196Nm na 265Nm). Ciągnie od samego dołu, prawie od jałowych obrotów. Turbodziura jest leciutko wyczuwalna ale nie denerwuje. Mało pali i zapie...a. Bardzo trwały (wtryski wytrzymują...
~kornel174@o2.pl
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Silnik sprawuje się bardzo dobrze, zrywny, mało awaryjny, dynamiczny - nie brakuje mu mocy. Wszystko było by super gdyby nie ten przeraźliwy klekot na biegu jałowym przypominający diesle sprzed lat - na dłuższą metę jest to bardzo drażniące więc lepiej wsiadać i od razu jechać i tego nie słuchać. Gdyby nie ten jeden mankament ocenił bym go maksymalnie, a tak tylko 4.
~Kiler
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Silnik fabrycznie 130KM bardzo dobrze sie sprawuje ale przy mojej jeździe spalanie czasem osiągało 9l/100km, ale pojechałem do Vtecha i zrobili mi z niego 161KM i teraz jestem bardzo zadowolony do setki z 7 sec, i na autostradzie z małej górki z wiatrem licznik zamyka (240km/h)
~MC
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
delikatnie basowe brzmienie i świst turbiny to bardzo miła muzyka, na każdym biegu (nawet na 6.) już od niecałych 2000 obr./min. można sprawnie przyspieszać, bardzo elastyczny silnik, już sobie wyobrażam, co to będzie jak do Abartha wsadzą ponad 200 koni... :)
~mdx15@o2.pl
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Trochę mało mocy, jako że turbodiesel to nadrabia momentem obrotowym, powyżej 2000 obrotów po rozkręceniu turbiny daje radę, prędkość maksymalna ok. 180 km/h licznikowe ale przelotowa około 120-130 km/h. Bezproblemowo odpala nawet przy -25 stopniach.
~ScOOrK
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Dynamiczny ładnie się zbiera - powyżej "setki" też nie ma tragedii. Spalanie, szczególnie przy jeździe do 110 km/h, FANTASTYCZNE
~Maciej
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Mocny punkt programu, niewysilony, oszczędny , relatywnie tani w eksploatacji. Seryjnie ładny dół, może niespecjalnie mocny, ale nie dostaje czkawki nawet
~dukalakomaro
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Silniki jtd to dobra konstrukcja. Duza kultura pracy i zadowalajaca elastycznosc. W porownaniu do konstrukcji tdi, jego praca to muzyka i poezja.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~gregocz
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Bardzo mocny silnik jak na tak lekkie auto, bardzo małe spalanie, niski moment obrotowy sprawia że doskonale zachowuje się w trasie - dynamicznie przyspiesza
Fiat Punto II Hatchback