Lista ocen Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~versishybrid
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
I tutaj jest miejsce gdzie chciałbym dać nawet 6 gwiazdek. Żeby przejechać 100 km to potrzebujemy zaledwie 7-7,5 litra gazu, a to nam daje koszt ok. 14-16 zł. Idealne auto dla studenta. Jeśli chodzi o koszty utrzymania to podam swój przykład z wizyty u mechanika - przednie klocki, zmiana filtrów, wymiana oleju, wymiana rozrządu z pompą wody - części plus robocizna 700 zł. Kompletna wymiana sprzęgła - części plus robocizna 800 zł (ceny nie w...
~Grzesiek
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
bardzo dobrze. Napraw do tej pory nie było zadnych, (2.5 roku 34000 km) żarówki są oryginalne ... Chyba zmarnuje się gwarancja, jest czysta. Jak sie jedzie spokojnie 70-90 z okazjonalnym stawanie na światłach to można sie zmieścić w 4.3l/100, jak do tego dojdzie autostrada 130-150 to razem ok 5.3, jak sama autostrada 140-150 to ok 6.8. W codziennym uzytkowaniu odcinki po 5-8 km wychodzi 5.8, baardzo dobrze. Paliwo Pb 98.
~Czesław
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Jazda w 60tys. mieście: średnie spalanie z próbami stosowania zasad Eco Drivingu to 6,1L. Trasa drogi krajowe:5,2 - 5,5L, chociaż udało mi się zejść do 4,8 ale jak nie przekraczałem 3200 obr. Autostrada z prędkością około 130Km/h 6,2L, to był pomiar na odcinku 350 km Teraz zaczynam jeździć zgodnie z zaleceniami fiatowskiego programu EcoDrive i zobaczę jak będzie wyglądało spalanie
~raf_m
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Niskie koszty eksploatacji i utrzymania są bardzo miłe dla portfela. Oby tylko ząb czasu i licznik kilometrów nie zmienił tego w koszmar. Na szczęście ceny części zamiennych nie są wygórowane. Tylko tutaj uwaga - przez system Start&Stop alternator, rozrusznik i akumulator są około 2 x droższe od ich "normalnych" odpowiedników.
~Y...A
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Jeżdzę w cyklu mieszanym tj wiekszość to dolot do miasta w proporcjach 70 trasa 30 miasto, spalanie oscyluje w okolicach 6 ciu litrów dla mnie bomba. Minimalnie udało mi się emerycko zatankować 4,23 ale to nie jest miarodajny wynik bo na 77 km dystrybutor odbił przy pełnym baku. Nie jest zle liczyłem na gorszy wynik niżeli 6 tka.
~prm.
Hatchback 5d 1.3 Multijet 16v DPF Start&Stop 95KM 70kW
Jak na samochód tej wiejkości b.dobre. W mieście przy dynamicznym poruszniu spala latem 4,6 do 5.0l/100.zimą troche wzrasta o 0,3l/100. Najlepsze sprawdzenie to górskie trasy w Rumunii autostrady w Polsce spalanie wyszło 4,4 l . oczywiście samochód max.obciążony (namiot i sprzęt biwakowy +dwie osoby)
~luk
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Tylko przeciętnie, bo z jednej strony mało pali, z drugiej trzeba dolewać oleju a ceny części wcale nie są jakoś specjalnie tanie: vide wycieraczki kosztują tyle co do Passata tzw B6, regulować zawory w silniku (halo! mamy XXI wiek!)
~Kukuła
Hatchback 5d 1.4 16v MultiAir Start&Stop 105KM 77kW
Samochód bardzo ekonomiczny, jeśli chodzi o zużycie paliwa. Przy odpowiednim traktowaniu butem można bawić się w rekordy oszczędnego spalania. Koszty serwisowania również utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie.
~M.M.
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Moje autko pali 6,3 l/100 w cyklu mieszanym - uważam ze jak na benzyniaka jest nieźle. A za naprawy tak jak napisałam wcześniej - niewiele ich było w ciągu 4,5 roku użytkowana więc nie mogę narzekać.
~hamish
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Akurat pechowo się złożyło, że po zakupie samochodu musiałem w niego nieco kasy wlać, w związku z czym moja opinia niekoniecznie będzie obiektywna. Części, wbrew pozorom, nie należą do najtańszych.
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d