Lista ocen Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d (25) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~versishybrid
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Nigdy nie zdarzyła mi się poważna awaria. Nigdy nawet auto nie "zająknęło" się przy odpalaniu, ale tak się odwdzięcza każde auto, o które się dba. Kupiłem pewne auto od pierwszego właściciela i nie szczędziłem grosza na wymiany i serwisy. Jeśli spełni się te dwa kryteria to autko dłuuugo pojeździ (mam znajomego, który ma już 480tys km i przebieg nadal bezproblemowo rośnie). Należy się kierować zasadą "im taniej kupisz, tym drożej kupisz"....
~arseniq
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
problem z lewym spryskiwaczem na przedniej listwie - źle podaje płyn na szybę(większość idzie w wycieraczkę i pod) nie można przez to dobrze spryskać szyby przy prędkości od 50km podobno to normalne od czasu wprowadzenia do sprzedaży Grande Punto. Drugi problem to trzeszczenie w prawych przednich drzwiach podczas jechania na nierównej nawierzchni (cos jak by drzwi były źle złożone i słychac drgania szyby) jak i drgania w drzwiach podczas...
~hamish
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Tutaj dał znać o sobie alternator, notorycznie zalewany wodą z podszybia oraz ochlapywany breją spod auta (samochód nie ma osłony komory silnika - spód). Generalnie - totalna porażka konstruktorska. Dalej - łożyska na kolumnach mcphersona zaczęły trzeszczeć po 60 tyś. km. Do wymiany obie - zardzewiałe totalnie. Jak się okazało - woda po raz kolejny.
~Dariusz_90
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Przy temperaturze ok. -6C wywaliło bagnet, (przymarznięta odma). Wyciek oleju ze skrzyni biegów (wymieniona uszczelka). Zgrzyty w skrzyni biegów. Przy niższych temperaturach Punciak cały czas gaśnie np. przy dojeżdżaniu do świateł (przy wciskaniu sprzęgła)
~Y...A
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Drobiazgi hmm zasugerowałem sie na forach spryskiwaczami, i póki co bacznie analizuje czy mi to przeszkadza czy nie poza tym nie mam uwag no może za głośno pikajace ostrzeźenie o niezapiętych pasach irytuje przy 20km/h podczas jazdy do garażu.
~luk
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Alernator. Nawet wynalzki z NRD pozwalały przejeżdzać przez kałużę- w fiacie pęknie korpus alernatora, który jest tak schowany że jesli dobrze pamietam trzeba spuścic środek z klimatyzacji i opuścic skrzynię biegów.
~Grzesiek
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
2 lata i nic. Miałem na początku problem z akumulatorem, ale to była wina źle podłączonego radia (nie fabrycznego) Radio należy podlączać tak, aby po wyłączeniu kluczyja wyłączało się też radio.
~Piotr
Hatchback 5d 1.4 77KM 57kW
Stukające zawieszenie, hałasująca sprężarka klimatyzacji, hałas w środku przy większych prędkościach, brak możliwości otwarcia tylnych drzwi podczas ciepłych dni.
~faziruda
Hatchback 5d 1.3 Multijet 16v DPF Start&Stop 75KM 55kW
Przepalający się wzmacniacz antenowy przez co trzeba go wywalić i zlutować bezpośrednio do anteny . wymiana na nowy nic nie da i tak się przepali .
~Kukuła
Hatchback 5d 1.4 16v MultiAir Start&Stop 105KM 77kW
Pojazd do tej pory nie zaliczył poważnej usterki. Jedyną naprawą była wymiana wadliwego siłownika sprzęgła, wykonana jeszcze na gwarancji.
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d