Lista ocen Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW 2011 (9) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~raf_m
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Silnik jest bardzo ekonomiczny, na trasach z prędkością przelotową 90-110 km/h spalanie wynosi około 5,5 l/100 km. Na mieście (Kraków) najwięcej (raz) spalił 7,1 l/100 km. Podane wartości to rzeczywiste spalanie (liczone od tankowania, do tankowania). I tutaj drobna uwaga - w jeździe miejskiej komputer przekłamuje o około 0,3-0,4 l w stosunku do rzeczywistego spalania (na komputerze 6,7 l/100 km w rzeczywistości 7,1 l/100 km). Na trasie o...
~M
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Jak na auto miejskie silnik 1.4(77) wystarczy, ale podczas jazdy w 4 osoby z bagażami w terenie górskim mocy brakuje nie tylko do wyprzedzania, ale nawet do w miarę sprawnej jazdy. Nie wyobrażam sobie jazdy w takich warunkach ze słabszym silnikiem 1.2. Ale tak jak wspomniałem to samochód miejski, a w warunkach miejskich silnik w zupełności wystarczy do sprawnego, dynamicznego przemieszczania się
~Czesław
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Silnik 1.4 8V moim zdaniem jest bardzo elastyczny co czyni go ciekawą propozycją dla osób poruszających się głównie po mieście, chociaż i w trasach też sobie daje radę szczególnie w zakresie między 2700 - 4500 obrotów
~Aldi*52
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Płyn chłodzący ciekł, zarówno na gwarancji, jak i po gwarancji. Mimo wysiłku serwisu Fiata. Alternator nie pękł, ale za to się spalił. Szybko przerdzewiała misa olejowa. Wyraźny brak dolnej osłony silnika.
~Y...A
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Nie mogę zabardzo się wypowiedzieć bo auto jest na dotarciu, mam 500 km w niecały miesiąc. Elastyczność akceptowalna, za to spalanie jak narazie rewelacyjne średnio ok 6 litrów jak na 8V jestem pod wrażeniem.
~Marcin
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
do tej pory jeździłem TDCI 2.0, TD 2.5 i benzynką 1.0 (Punto 1) ten 1.4 w Evo jest najgorszy- hałasuje a efektów brak, zbiera się gorzej niż Punto 1 z 1.0 55KM
~MAti
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
Kulturalna praca silnika. Przyzwoite osiągi(jak na tak słaby silnik). Natomiast mam z nim problemy- non stop wycieka płyn chłodniczy.
~MIREK
SILNIK PRACUJE RÓWNO
~krzysztof1144
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
troszkę głośny na wolnych obrotach
Fiat Punto Punto Evo Hatchback 5d