Lista ocen Fiat Qubo (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~otto
Fiorino Qubo 1.3 Multijet 16V 75KM 55kW
PALI JAK MAŁY SMOK. W mieście zejście poniżej 7 litrów graniczy z cudem. Znacznie częściej jest 8-8,5. Na trasie nie ma co liczyć na wynik poniżej 5 litrów. Serwis badał sprawę już dwa razy. Auto ich zdaniem jest sprawne. Przy każdej okazji powtarzają formułkę z instrukcji, że podane zużycie może się różnić od rzeczywistego. A że Qubo 1.3 JTD pali 2 litry więcej niż Octavia 1.9 TDI w tych samych warunkach - ASO nie wie dlaczego nie znają...
~ppp
Qubo Seria 1 1.4 77KM 57kW
Silnik spala przy bardzo podkreślam bardzo spokojnej jeździe do 90 km/m, wykorzystując górki, hamowanie silnikiem, powiedzmy ecodriving około 6,2~3 l/100 km co uważam za bardzo dobry wynik. Autostrada mocniejsze "deptanie" w mieście to około 8-8,5 l/100 km. Uważam, że nie jest źle. Wersja diesel na pewno spali mniej, ale tam jest dużo rzeczy do "psucia". Minus to kiepskie odpowietrzenie wlewu paliwa (ciągle odbija pistolet - na każdej stacji...
~Tomasz
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Przez 22 tysiące: zaraz po kupnie na aktualizacje oprogramowania, potem wymiana uszczelki drzwi. I raz przegląd, lepiej aso omijać, bo ceny robocizny biorą z kosmosu. Poza tym ceny części są tanie, samochód bezawaryjny, solidny, chociaż dominują w nim plastiki i one troszkę trzeszczą na wybojach. Plusem jest prostota rodem z lat 90 ,brak turbin, dwumas, rozbudowanej elektroniki, łatwy dostęp do osprzętu itd.
~wwrodarczyk
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Więc, auto realtywnie ciężkie (więc dużo pali w mieście) i wielkie (duża powierzchnia czołowa, czyli duży opór) więc dużo pali w trasie. W praktyce na dotarciu (przebieg 1000 km) w trasie 120 km/h około 7 litrów, w mieście średnia 25 km/h, na 2 km do celu 7 skrzyżowań z ustąp i światłami, wychodzi 11 litrów. To o ponad 50 % więcej od Corsy 1.2 /80
~skrystos
Fiorino Qubo 1.3 Multijet 16v 95KM 70kW
Auto zaskakuje spalaniem. Na trasie przy prędkościach w okolicach 90-110 w 2 osoby z lekkim bagażem i klimatyzacją pali 3.8-4.2l/100km Jak się przyspiesza często to dochodzi do 5. W mieście w korkach maks jaki uzyskałem gdzie większość czasu stałem a nie jechałem to 6,5l/100 Ja jestem szalenie zadowolony.
~Marco
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Niestety, wersja 1.4 benzyna jest wielkim rozczarowaniem.Samochód zachowuje się jak czołg, zero dynamiki. Na najwyższym przełożeniu prędkość optymalna 90 km/h, powyżej zaczyna pić paliwo jak smok.Jazda po mieście tym samochodem ze względu na słabą jednostkę napędową jest bardzo męcząca.
~Clark_Griswold
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Hmmm... Niby ASO Fiata do najdroższych nie należy ale jak to w ASO. Za przegląd okresowy (wymiana oleju, czyszczenie klimy i tym podobne) ASO zażyczyło sobie 545 zł - do przeżycia. Większe spustoszenie powodują wizyty na stacjach paliw.
~Decybel
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Nie jest najlepiej. Trzeba doliczyć od 1 do 2 litrów( zimą)w stosunku do danych fabrycznych. Jeżdżę głównie po mieście(3miasto), latem bez klimy ok 9 litrów, zimą ok 10 litrów. Trasa przy spokojnej jeździe 6,5-7 litrów. Powyżej 120km/h spalanie szybko rośnie.
~Radosław Skrzepij
Fiorino Qubo 1.4 77KM 57kW
Autko mam nowe,przebieg 6400 km,bez problemów,jedyny koszt ponoszony obecnie to koszt paliwa.Przy takich gabarytach,nie oszukujmy się,Qubo pali normalnie :)
Dziennik kosztów dla Fiat Qubo
10,1
~Michał
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Mimo, że samochód jest klasy ekonomicznej i części nie są zbyt drogie, to częste wizyty w warsztacie (głównie z winy zawieszenia) generują trochę kosztów.