Lista ocen Fiat Qubo (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radosław Skrzepij
Fiorino Qubo 1.4 77KM 57kW
Zawsze jeździłem japońskimi samochodami,tam jakoś przełożenia i wysokość obrotów silnika były jakby bardziej zgrane,w Qubo owszem biegi lekko wchodzą i bezbłędnie,jednak te 3.5 tyś obrotów przy 100km/h jakoś tak hamują mnie przed szybszą jazdą na autostradzie.
~ppp
Qubo Seria 1 1.4 77KM 57kW
Na plus: działa bez żadnych problemów. Na minus: ewidentny brak 6 biegu jak wyżej wspomniałem jazda autostradą jest męcząca, zgrzyt wstecznego przy wrzucaniu (często się zdarza - podwójne wciśniecie sprzęgła wiem, ale nie zawsze jest na to czas).
~wwrodarczyk
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Niezbyt precyzyjne, ale po co lepsza, przy takiej moocy aż nadto wystarczająca, po prostu tym autem się nie śpieszy. Znajoma narzekała na \"dużo siły\" jakiej musi używać przy zmianie biegów, ja tego nie zabserwowałem, ale w końcu to dostawczak.
~MateuszDW
Qubo Seria 1 1.4 77KM 57kW
Zdecydowanie za krótkie przełożenia, nawet jak na ten silnik. Od 50-60km/h mamy praktycznie automat, bo żaden inny bieg nie ma sensu. Przy 90km/h mamy prawie 3,5tys obrotów! Precyzja wybierania biegów przeciętna.
~otto
Fiorino Qubo 1.3 Multijet 16V 75KM 55kW
Jak w małym włoskim aucie. Da się zmieniać biegi i tyle, czasem trzeba użyć trochę siły. Mercedes to nie jest, ale daje radę. Na trasie zdecydowanie brakuje szóstki.
~Decybel
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Bardzo wygodnie umiejscowiony lewarek. Biegi wchodzą precyzyjnie, jedynie wsteczny czasem zgrzytnie. W trasie przydałby się szósty bieg.
~Konrad
Fiorino Qubo 1.3 Multijet 16v 95KM 70kW
Lewarek chodzi luźno już od około 80 tkm. Podobno kwestia linek, ale jak dla mnie raczej wyrobionego wybieraka lewarka.
~Tomasz
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Ok, wsteczny czasem ciężej wejdzie, ale to nie problem, kwestia wyczucia.
~skrystos
Fiorino Qubo 1.3 Multijet 16v 95KM 70kW
Nie mam zastrzeżeń. Lewarek jest krótki, biegi wchodzą precyzyjnie.
~Clark_Griswold
Fiorino Qubo 1.4 73KM 54kW
Jeszcze nie jechałem Fiatem, który ma dobrą skrzynię biegów - w Qubo jest podobnie.