Lista ocen Fiat Scudo II (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gti autohandel
Kombi 2.0 MultiJet 120KM 88kW
skrzynia biegów ,jak dla mnie zbyt krótkie odległości między biegami ,łatwo jest zamiast 6 wrzucić 4 i tylko po spalaniu na komputerze wychwycimy błąd ,niby skrzynia ma nam pomagać wrzucac biegi w zależności od obrotów i prędkości ale równie dobrze na 6 biegu można jechać przy 70 km/h ,tak samo jak na 4 i moze stąd ten problem,że z 5 biegu łątwo przy niskich prędkoscaich wsadzić 4 zamiast 6 . jak na mój gust za krótka 1 ,przy załadowanym jest...
~caller@wp.pl
Kombi 2.0 MultiJet 120KM 88kW
Sześciobiegowa przekładnia to strzał w dziesiątkę, na początku trochę trzeba uważać bo biegi są blisko siebie i po przesiadce z auta z pięcioma biegami trzeba się przyzwyczaić, ale potem jest super, wrzucasz szósty bieg i jedziesz 120km/h przy około 2000 obrotów i czujesz jak cichutko i spokojnie pracuje silnik.
~Sickboy
Furgon Długi 2.0 MultiJet 120KM 88kW
Nie mam zastrzeżeń do skrzyni, jedynie mało przydatna piątka, zazwyczaj ją omijam, nie zauważyłem żeby coś haczyło na biegach niskich, na szóstce można jechać bez szarpania już od 65 km/h, przynajmniej na trasie często się nie zmienia biegów.
~a.pleszko@wp.pl
Furgon Przeszklony Długi 2.0 MultiJet Power 136KM 100kW
Bez najmniejszych problemów. Bardzo elastyczna, przy 115tys padła dwumasa (1200 + 500 wymiana) co od razu dało się wyczuć... wyeliminowało to kosztowniejszą naprawę - docisk i sprzęgło całe ...wada fabryczna???
~Paweł7291@wp.pl
Furgon 2.0 MultiJet 120KM 88kW
bardzo krótki pierwszy bieg na drugim coś szarpie najbardziej mi się podoba czwarty jest dosyć długi i fajnie się na nim przyśpiesza przy odpowiednich obrotach silnika
~qbson
Kombi Długi 2.0 MultiJet Power 136KM 100kW
Trwała, ale precyzja jak w Ikarusach. Typowa skrzynia PSA z tego okresu. Miałem podobną w Xsara Picasso - trzeba się przyzwyczaić. Plus to trwałość.
~zeus1979@gmail.com
Kombi 2.0 MultiJet 120KM 88kW
Skrzynie już niestety nie jest tak dobra ja silnik. Biegi mogły by wchodzić lepiej, aczkolwiek problemu z ich włączaniem nie ma.
~el_marcin@wp.pl
Furgon 2.0 MultiJet 120KM 88kW
Jak jest zimna strasznie ciężko wchodzi 1, reszta ok, ale skrzynia mogłaby być bardziej precyzyjna.
~Rysiek
Kombi 2.0 MultiJet Power 136KM 100kW
bdb biegi wchodzą płytko i pewnie bez haczenia czy zgrzytów zarówno od 1 do 6 biegu
~elhem2op.pl
Kombi 2.0 MultiJet Power 136KM 100kW
trochę krótkie pierwsze biegi, ale jak się jedzie z pełnym obciążeniem, to nie przeszkadza