Lista ocen Fiat Sedici (60) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lawender
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Układ jezdny oceniam pozytywnie. Zawieszenie rewelacja. Układ hamulcowy bez zastrzeżeń. Wspomaganie również. Jedyną wadą a jednocześnie zaletą jest wysoki prześwit. Zaleta niewyobrażalna dla śmiertelnika z klasycznego nisko zawieszonego sedana. Sedici do ani auto terenowe (chociaż, wierzcie mi, potrafi zawstydzić auta tej klasy) ani klasyczne auto miejskie. Znamy już pojęcie SUV ale... no właśnie. Słuchajcie! Każdy krawężnik, każdy...
~similar
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
układ kierowniczy przewidywalny i pewny (choć na postoju wyczuwa się dość słabe wspomaganie), auto jeździ jak po szynach, jest bezpieczne - nie kładzie się w zakrętach, zawieszenie twarde - sprężyste - raczej mało komfortowe ale za to chyba niezniszczalne, duży prześwit - 18,5cm - fajne na teren i miasto (moja żona wreszcie nie boi się że urwie miskę olejową jak w Yarisie), choć zawieszenie bywa też przez to dość głośne na nierównościach...
~Herman
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Miłe zaskoczenie . Bardzo pewne zawieszenie . Jak na mini SUV-a wzorowe prowadzenie na wprost , w zakrętach na prawdę nic nie przechyla . Dobry układ kierowniczy - lecz na parkingu nie tak fajny jak fiatowskie CITY ( pamiętajmy jednak , że to Fiat tylko z naklejek , a naprawdę to SUZUKI SX4 ) Bardzo dobre hamulce . Mały minus za komfort obniżony przez nieco za twarde zawieszenie . Ale coś za coś .
~jerzykorczynski@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Świetnie trzyma się drogi. Jak przyspawany. Miałem już kilka aut (tzn same Fiaty :) ) ale żadem się skubany tak drohi nie trzymał. Testowałem go na autostradzie przy 180 km/h. Stabilność i wrażenie bezpiezeństwa jest super. Można sie co prawda dopatrywac że felgi za duże :) bo 15 (na zimę) to byłyby tańsze ale to jak szukanie kwadratowych jaj.
~tadeusz
Hatchback 5d 2.0Multijet DPF 135KM 99kW
Z napędem 4x4 jedzie jak przyklejony do drogi ,a śnieg , błoto czy mokre liście to tylko drobne przeszkody i wtedy dopiero widać jego zalety i wyższość tego autka szczególnie jak się mieszka w terenach gdzie górek jest sporo.Jest bardzo bezpieczny .
~jarku99
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Zwinny, mały promień skrętu. Zawieszenie twarde, idealne na nasze drogi. Przy jeździe po kostce nic nie telepie, odgłosy opon jednostajne. ZNAKOMICIE TRZYMA SIĘ DROGI !!!! Na zakrętach nie zarzuca ( jak w Scenic\'u). WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE - 6
~vineri75
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
Ok choć jakaś blokada by się przydała, zawieszeni dobre po 160 tyś wymieniony prawy wahacz. Dość twardy dobrze sietrzymie na drodze ( zakręt idiotów w Bielsku robię tak około 110km/h i czuje ze można by szybciej ale nie jestem idiotą)
~Robert
Hatchback 5d 2.0Multijet DPF 135KM 99kW
Na polskie drogi doskonały. Zawieszenie twarde ale nie obniża znacząco komfortu jazdy. Pewne prowadzenie. Opony 205/60/16 potwierdzają powyższą opinię. Rewelacyjnie działa napęd 4x4 (trzy tryby pracy).
~msjacek@op.pl
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
rewelacja, trzyma się świetnie drogi. Na zakrętach jedzie się jak po szynach, nie wspominając wyprzedzania. naprawdę świetnie, no i wysokie krawęźniki mogą się schować. wjadę praktycznie wszędzie.
~ Tadek
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
Dobry, bez przechyłów, twardy, na naszym asfalcie kążdą dziurke słychać. Napęd 4x4 doskonały, szedł po śniegu na otwartej przestrzeni bez problemów. A w koleinach też.