Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d (740) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 852 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slaweks5
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Marnie... Pierwsza rzecz... Dostęp do wentylacji od komory silnika wiąże się z odkręceniem kilku wkrętów... Nie ma żadnego filtra, zabezpieczenia przed kurzem... No po prostu LIPA... Chyba że czegoś nie wiem to odnośnie wentylacji moja ocena się nie liczy... Jeżeli ktoś wie coś co mogło by mi pomóc to proszę o kontakt. Jeżeli chodzi o ogrzewanie... Tutaj to jest na prawdę nie porozumienie! Autem przejeżdża się spory kawałek drogi nim...
~Piotr - wuwek@poczta.onet.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
wentylator mocny ale głośny na najwyższych obrotach, nagrzewnica szybko reaguje na nasze działania, słabe "docieranie" powietrza zimnego i ciepłego do tyłu samochodu, minus - uwaga na wszelkie liście które wpadną do wlotu powietrza - nie można ich usunąć i słychać je nawet po pół roku, nawiewy środkowe troszeczkę za nisko - przy zalecanym trzymaniu kierownicy zasłaniamy sobie prawą ręką, w standardowym wyposażeniu brak możliwości zablokowania...
~Aniol
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Jeśli mówimy o ogrzewaniu to rewelacja. Szybko silnik sie nagrzewał i razem z wydajnym wentylatorem dawało szybko komfort w zimie. Jeśli chodzi o lato to kompletna porażka. ja miałem wersję bez klimatyzacji i nieprzyciemnionymi szybami. Gdy było słonecznie czułem się w środku jak w słoiku - z uwagi na spora powierzchnię szyb, bardzo szybko sie nagrzewał. Dobrym rozwiązaniem była szara deska rozdzielcza nagrzewająca się o wiele wolniej niż czarna.
~gruszki4@buziaczek.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
W zimie ogrznie auta zajmuje jakieś 15-17 minut. Ale to zależy, jak jedziesz: jak po mieście, od świateł do świateł troszkę dłużej, jak od razu wyskoczysz na trasę i na 5. 90km/h to naprawdę szybciej. W lato, no cóż... auto dynamiczne, ognia dużo nie stracicie dokupując klimę. Zwłaszcza że teraz można ją chyba kupić po promocyjnej cenie 1500plnów. Można otworzyć sobie okno, ale kto chce mieć obtarty łokieć i fryzure jak Z. Wodecki...
~Giant
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Nie mam w ogóle ogrzewania w tym aucie....a uściślając,grzeje tylko na wysokich obrotach.Wymieniłem termostat,przepłukałem nagrzewnice....dalej nic.W tym tygodniu jestem umówiony z mechanikiem i zobaczymy co wymyśli,bo jesień idzie,a tutaj zimno. W cinquecento przejechałem 2 km i już zaczynało grzać.Pod tym względem cinquecento było złotym samochodem i zawsze nie mogłem się nadziwić w zimie,że tak szybko grzeje.
~Krzysiek
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Ogrzać kabinę nie jest tu trudno,silnik szybko nabiera temperatury,nawet zimą.Chłodzenie auta latem jest niewykonalne bez otwierania okien.Nadmuch w słoneczny dzień,bez względu na ustawienia regulatora temp.dmucha do środka gorące powietrze (chyba od nagrzanych elementów plastikowych wnętrza).Ogólnie system wentylacji w Matizie działał jak dla mnie dużo wydajniej i skuteczniej.
~Rafaello1979
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Zimne powietrze najlepiej wdmuchiwać na 2 biegu dmuchawy(pot z czoła znika w niecałą minutę). Z nagrzewaniem nie miałem jeszcze możliwości sie spotkać na dłużej, ale z tego co zauważyłem do tej pory, to lepiej nie ustawiać na maxa bo zaczyna po jakimś czasie w aucie pachnięć spalenizną. Poza tym grzeje. Acha, i gałki regulacji nie są zbyt precyzyjnie ustawione.
~tomek1731
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Istnieje i odparowuje przednią szybę. W lecie rolę wentylacji zapewniają boczne okna. Słabiutkie ogrzewanie na nogi, a raczej lewą nogę i koniec buta. Trzy oszałamiające biegi dmuchawy i te cudowne niedoróbki plastików, kiedy pokrętła regulacji temperatury nie możemy ustawić na maksymalne gorąco bo odskakuje o parę centymetrów.
~Adam Ł.
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Odparowanie szyb dobre, ogrzewanie skuteczne (bez rewelacji), kratki nawiewu maja ograniczona regulacje w pionie (srodkowe tylko od poziomu do sufitu a boczne od podlogi do poziomu) wiekszosc poietrza kierowana jest na srodkowe kratki nawiewu - na boki i na nogi leci malo (trzeba przydlawic srodkowe to pomaga). Bez awarii.

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~m97@inetia.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
To jest duzy problem. Co prawda ogrzewanie dziala sprawnie i dosyc szybko sie nagrzewa, ale nawiew cieplego powietrza na kabine jest tylko ze srodkowych nawiewow (oraz szyba i na nogi). Boczne nawiewy na kabine oferuja jedynie zimne powietrze. Efekt - w razie deszczu, wilgoci, boczne szyby blyskawicznie paruja.
Fiat Seicento Hatchback 3d