Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d (686) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 906 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szymonbr
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Tu też nie ma się czym chwalić. 900 znacznie mocniej hałasuje niż wspomniany 1.1 MPi brak wygłuszenia na masce i duże opory powietrza odbierają ochotę do jazdy powyżej 80km/h a to na dzisiejsze czasy w trasie oznacza jazdę przed sfrustrowanym tirem. Nie chcę pisać że jest tragicznie bo po zmianie łożysk i założeniu letnich opon Fulda EcoControl sytuacja znacznie się poprawiła ale kłopotliwa jest podróż szczególnie latem. Przy dużych...
~Reltich
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Powiem tak, jeździłem kilkoma sejakami. Teraz ejstem właścicielem drugiego i powiem tak. Te z lat produkcji 99-02 sa lepsze, silnik na SPI wydaje mi się cichszy i nie wiem czy tylko u mnie tak, ale starsze sejaki miały matę wygłuszającą pod maską, a w tych nowszych jej brak ;/ Mimo, to do 90 km/h jest miło, w przedziale 90-120 robi się głośniej, aczkolwiek słuchając radia, nie zwrócimy na to uwagi. Powyżej tej prędkości robi się dużo gorzej.
~Adam Ł.
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Przy delikatnej jezdzie do 120 km/h cichutko (silnika nie slychac). Przy 120km/h silnik zauwazalnie staje sie glosny. Przy otwartych szybach przy 110 km/h zaczyna cos gwizdac pod maska (chyba jakas szpara nie uszczelniona) - zamkniecie okien pomaga - rozwiazanie w lecie do 110km/h otwarte okne powyzej tylko nawiew. Od kilku tysiecy km cos stuka w zawieszeniu tylnym lub w bagazniku. Zadnych stukow w kokpicie.
~pucekk@gmail.com
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
istnieje taki stereotyp, ze seicento jest głosne. w silnikach 899cm3 moze i tak, ale moj model nie jest glosny. 100km/h mozna jechac spokojnie i wcale nie jest głośno. a jak ktos ma czuły słuch to niech kupi sobie dobry sprżet grający. ja nie narzekam, wg. mnie wyciszenie jest na optymalnym poziomie. czasem denerwuje szelest tego syfu w nawiewach o którym wposmialem wyżej kiedy jedzie sie ponad 80km/h.
~Milex
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Przy wyższych obrotach robi się naturalnie głośniej - cudów tutaj nie ma. Ale jeżdżąć normalnie można się przyzwyczaić do tego że trochę słychać silnik. Mi to w sumie nie przeszkadza a wręcz przeciwnie - lubię go posłuchać :) Na niektórych nawierzchniach słychać odgłosy spod opon... i to głośniej niż sam silnik. Do tego na większych nierównościach troszkę trzeszczą plastiki i słychać zawieszenie.
~tomek1731
Hatchback 3d 1.1 Fire 55KM 40kW
Hmmm... Brak. Dużej różnicy pomiędzy otwartym a zamkniętym oknem nie ma. Na autostradzie nie tyle czuć, co słychać prędkość. O ile w TDI silnik majestatycznym klekotem niemieckich hełmów oznajmia wykonywanie rozkazów to we Fiacie przednia szyba o małym kącie nachylenia i brak dodatkowych uszczelek, brak nadkoli i brak izolacji wygłuszeniowej daje efekt czysto balistyczny.
~Rafaello1979
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Silnika prawie nie słuchać, miesiąc jeżdziłem bez radia i relaksowałem sie za kierownicą. Jeżeli już słychać cokolwiek na wysokich obrotach to jest to odgłos sportowego mruczenia silnika, którego przyjemnie posłuchać. Co innego materiały wykończeniowe w aucie. Do dziś nie mogę pozbyć się skrzypienia w okolicach tylnej półki(nie jest to ona sama).
~redak17
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Tutaj nie jest najlepiej. Silnik mocno hałasuje, choć tylko na wyższych obrotach. Przy spokojnej jezdzie jest cicho. Denerwują liczne stuki zawieszenia oraz elementów wnetrza (szyby, deska rozdzielcza). U mnie występuję również od nowości niewielki ale nieprzyjemny hałas na 5 biegu przy ok. 80 km/h. Powyżej i poniżej zanika. Następna idiotyczna niedoróbka.
~gruszki4@buziaczek.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Silnik cichy, nikt normalny 8v przecież nie będzie kręcił do odcięcia. Pudło nadwozia niezbyt dobrze wyciszone, ale przeszkadzać może to tylko na trasie przy prędkościach "rejsowych" > 110 km/h ( w zasadzie to chyba 100, ale dawno na wakacjach nie byłem i nie pamiętam). W mieście nie może być powodów do narzekań.
~Milo1995
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Nie jest źle - zadbane Seicento pracuje w miarę cicho i silnik jedynie nienachalnie przypomina o swojej obecności. Wszystko się zmienia, gdy redukujemy bieg i dociskamy pedał gazu do końca, a motor wskakuje na wysokie obroty - wtedy ten nieduży samochód zachowuje zaczyna być natarczywy.
Fiat Seicento Hatchback 3d