Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

piotrekpo, 15 lat temu
Rok produkcji 2001
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trzeba się liczyć z wymianą tulei w tylnych wahaczach po przebiegu około 60tys
Auto jest niewielkie i nie ma co liczyć na ogrom miejsca w środku. Auto tak naprawdę przeznaczone na jazdę po mieście ewentualnie na niezbyt długie wyprawy i to napewno nie w cztery osoby. Jak na te klasę pojazdu to z wyciszeniem nie jest tak źle - poruwnując go chociążby do Renault Twingo.Ogrzewanie sprawuje się też całkiem nieźle - szybko się nagrzewa i dość dobrze grzeje. Na początku gdy go kupiłem (przebieg 45 tys) to był właśnie problem z ogrzewaniem ale okazało się, że do wymiany jest termostat i po jego wymianie - ogrzewanie jest ok. Z drobniejszych usterek jakie się przytrafiły to pęknięta linka hamulca ręcznego.Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.Po pięciu latach użytkowania wymiana akumulatora. Po przebiegu około 60 tys - wymiana tulei w tylnych wahaczach. Ponoć jest to norma w tym modelu. Z powazniejszych rzeczy jakie jeszcze były naprawiane to wymiana amortyzatorów tył, wymiana sprzęgła - przebieg 90tys. Reasumując auto ma 7 lat - zawsze dowiozło mnie do celu, nie jest zbyt awaryjne, wcześniej miałem Renault Clio I i to była prawdziwa masakra cały czas jakieś problemy z elektroniką (problemy z centralnym zamkiem, automat od wycieraczek, regulacja obrotów dmuchawy)oprócz tego wycieki z silnika ze skrzyni biegów. Części zamienne nie są zbyt drogie (np.linka hamulca recznego w ASO około 100 zł, termostat coś koło 70 zł). Nigdy nie naprawiałem tego samochodu w autoryzowanym serwisie - drobne rzeczy udało mi się naprawić samemu jak wymiana termostatu czy linki hamulca, powazniejsze rzeczy pozostawiam zaufanemu mechanikowi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

5,3