Lista ocen Fiat Siena 1.2 8V 75KM 55kW 1997-2002 (27) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rudy
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Wymieniłem 4 alternatory: oryginalny pękła obudowa, kupiłem następny i j.w. Kolejny używany od Fiata Uno Fire (trochę lepiej), ale też padł. Obecnie nowy od Uno i jest ok. Jak wcześniej pisałem skrzynia biegów i duże koszty robocizny. Po zainstalowaniu gazu poszedł układ wydechowy - po kolei wszystkie elementy (ok. 80 tys. km) i teraz przy 140 tys. km znów się sypie. Elementy gumowe zawieszenia przód oraz wymiana tylnego zawieszenia (sprężyny...
~Phoenix505
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Jeżeli jako poważną usterkę zaliczymy skorodowaną blachę to niestety ale nie wypada to za dobrze, co zaleczyłem to po 2 miesiącach na nowo się odradzało. Również wadliwa skrzynia biegów dawała o sobie znać. Do tego muszę dodać że często zapowietrzał się układ hamulcowy.
~mr_MDJ
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Pęknięta uszczelka pod głowicą. Problem z mobilajzerem ( czasem nie chce się wyłączyć i nikt nie wie jak to naprawić). Problemy z bezpiecznikami ( przy włączonym cb-radiu wybijało bezpieczniki, trzeba było tylko dać nowy bezpiecznik w puste miejsce dla elektrycznych szyb.
~Tomek z Warszawy
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Wyciek, płynu chłodzącego prawie do komory silnika (uszczelka pod głowicą), konieczność planowania głowicy, wydech komplet poza katalizatorem po 90tys. km. Alternator wynieniony dwukrotnie - pod koniec okresu gwarancyjnego (dwa lata) i po 5 latach.
~jurek
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
siene kupilem w salonie,od poczatku brala duzo oleju (1litr na 2500km).Hamulce katastrofa,oryginalne klocki fiata wytrzymaly tylko 20tys km.Dodam do tego jeszcze awarie wentylatora,silniczka wycieraczek i dymienie z pod korka wlewu oleju.
~KazJerzy
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
W porównaniu z wcześniej posiadanymi też od nowości Jettą i R 19 to niestety Siena jest luksusem bo w naprawach była tyle razy co Corolla tzn 1 raz przez 8 lat jazdy nie liczę skrzyni biegów bo to wina człowieka.
~Łukasz
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Tu raczej brak, bo odpalał i jeździł, zawieszenie do roboty standardowo, klocki tarcze też, jak w każdym innym czy to Fiat czy VW, przeguby itp, wymieniałem też maglownicę
~gosc
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Przez cały okres uzytkowania nie miałem zadnego problemu. Auto zawsze dowiozło mnie to celu bez problemu. W ostatnim czasie pojawiły sie problemy z bebnami (układ hamulcowy)
~JacoAutocentrum
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Brak, raz tylko stanoł ale to odrazu od kupna po przejechaniu ok 150km, poprzednik zły kable wsadził od busa i dlateo, a tak to BRAK powaznych usterek.
~Manciarz
Sedan 1.2 8V 75KM 55kW
Trzeba się przyzwyczaić, że raz na 2-3 lata wymienia sie alternator. W mojej sienie jest juz 4 lub 5 :) Jedyna powązna wada tego samochodu