Lista ocen Fiat Siena 1.2 i 82KM 60kW 1997-2002 (105) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 149 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BuLi
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Przez siedem lat naprawialiśmy: - końcowki drążkow kierowniczych()wada fabryczna ale w salonie nie powiadomili nas o tym po pierwszym przeglądzie po 20000 (NIE UFAĆ SALONOM FIATA) - rozrząd po 60000 (błąd mechanika-był w bardzo dobrym stanie - spokojnie mógł przejechać następne 40 -50tyś). jak mówiłem nie ufać salonom - po 40000 lekkie wycieki spod głowicy (tym razem moja wina - nie zauważyłem braku pracy wiatraka i zagrzalem go do 130...
~zibi1978
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Hmm 2 razy wymieniana uszczelka pod glowica...TTTM przy okazji uszczelka pod zaworami ale ja to mozna wymieniac co 30tys :) nie przejmujcie sie wiec wyciekami spod niej.Awaria skrzyni biegow kawalek zeba wyrwalo dziure w obudowie,i wyciekl caly olej,zalatalem obudowe i zalalem swierzy olej,jest ok.Awaria alternatora,koszt ok 250 pln,padnieta cewka koszt 60pln/szt (sa dwie)generalnie sam silnik jest b.malo awaryjny natomias lubi sie sypac...
~Piotr Sak (paullus1@wp.pl)
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
hamulce, naped szyby, panel na konsoli, centralny zamek- to tylko poczatek usterek, mimo to jestem zadowolony, bo część z nich miała miejsce przy montazu w serwisie Fiata w Krakowie, ul Radzikowskiego. Stanowczo odradzam wizyty w tej ASO.
~Jojek
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Nie sprawiło mi moje autko żadnej przykrej niespodzianki. Przynajmniej jak dotąd :)) Oby tak dalej! Nawet ponoć nagminna usterka w tych modelach zaliczająca się do poważnych ( pękanie obudowy alternatora ) nie dała znać o sobie. Odpukać :))
~Rudy
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
do 20 kk wymiana sprzęgła, łożyska w kole przednim, teraz po 40kk wymiana alternatora, i układu wydechowgo ,mam wrażenie, że skrzynia dogorywa (może nie wykraczę) Ogólnie mam wrażenie, że autu bardziej szkodzi upływ czasu niż przebieg (jeżdżone codziennie)
~Arban
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Autko ma 125 tyś. wymianie podlegały tylko elementy ulegające naturalnemu zużuciu! Amortyzatory ciągle oryginalne i prawie 80% sprawności! Pierwsze regulacje zaworów po ponad 100 tyś. Jak za te pieniądze autko jak marzenie!
~Zient@l
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
powazne usterki mi sie nie przydazyły do bardzo dobra konstrukcja jezeli o nia dbasz bo jak nie to sie nie dziw ze ktoregos pieknego dnia zatrzesz silnik bo pod brudem na silniku ciekl olej a ty tego nie widziałes .
~xiestwo
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
cały czas coś się działo z silnikiem gasł na niskich obrotach, nie można było uregulować zaworów (średnio co 7,5 tys trzeba było regulować), komputer sterujący silnikiem gubuł dane, przepalały się przekażniki
~Tomek O.
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
Duperele duperelami ale jesli chodzi o powazne usterki jest super. Przez 3 lata i 77 tys przebiegu nigdy Siena mnie nie zawiodla (w ciagu 2 tygodni zrobilem 4500 km po rumunii :)))))).
~Rami1985(rami1985@tlen.pl)
Sedan 1.2 i 82KM 60kW
jedyne co się stało to obejmy akumulatora sie wyczepiły po tym jak w dziurę wjechałem i zajeło mi z 15 min zanim z powrotem udało sie go podłączyć