Lista ocen Fiat Siena 1.4 i EL 71KM 52kW 1996-2001 (106) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tinamou
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
W zasadzie to z drobiazgów(albo i nie) to zamarzają mi zamki zimą w ten sposób, że mechanizm blokujący zamka wysiada i drzwi się nie chcą zamykać dopóki się auto nie nagrzeje. Od strony kierowcy wypadł mi drucik i musiałem drzwi rozbierać żeby połączyć wkładkę z zamkiem(tragedia...). Od ustawiania temperatury złamał mi się zaczep, więc mam zupełny manual :) zimą przesuwam na ciepłe latem sięgam i zmieniam na zimne. Beznadziejne elementy...
~faxiarz@tlen.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Napisze tak.... W okresie gwarancyjnym moja Siena odwiedzila serwis okolo 20 razy :) Ciagle cos sie psulo , po tym okresie i wymianie z pol samochodu auto spisuje sie "normalnie " ale.............. wymiana klockow co 18 tys km doprowadza mnie do szalu , choc jezdze umiarkowanie !! Ponadto zacinaja sie pasy , zamki oraz nie dziala "dolny" licznik , oderwany wew. plastik trojkatny od lusterek i tapicerka
~jaro
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
trzeba troszkę podłubać, ale w tym modelu to proste. do 200 tysięcy kilometrów wymieniłem: - sprężyny na tyle, - 3 razy z przodu gumowe tulejki, - szczęki hamulcowe i tłoczki - alternator, - pompę wodną, - uszczelkę pod miską olejową - 4 razy uszczelkę nad wałkiem rozrządu, - spawanie uszkodzonego wydechu Oprócz tego zakonserwowałem spód, były ogniska rdzy.
~Dariusz Miarczyński
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Skrzypiące drzwi, zacinające się klamki i zamki drzwiowe, zacinające się pasy bezpieczeństwa, podczas mrozu, zdarza się, że nie można !! zamknąć drzwi!!. Usterki układu grzewczo-wentylacyjnego. Problemy z migaczami. Pracują jak chcą. Za cholerę nie mogę odbierać bez szumów radia! Trzeszczy mimo wymiany przewodów antenowych i nowiutkiego radia!
~łukasz
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Wymienię i zaliczę do drobiazgów:6 razy alternator, 3 razy akumulator, wszystkie hamulce co 20 tys i grzanie się przednich tarcz, końcówki drążków po 40 tys, wyślizgany wałek rozrządu, regulacja zaworów po 60tys, łożysko wałka rozrządu huczy od 30 tys km, nawiew na ciało, i wiele wiele innych za dużo wymieniać
~miodzio WRC michalb_86@o2.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
jesli chodzi o drobiazgi to jak w kazdym aucie czasem sie psują czasem nie, na to nie ma rady w moim przypadku drobiazg jaki wymieniałem ostatno to wtyczka do żarówki lampy przedniej prawej, coś holera mi kabel nadgryzło jakieś stworzonko boże i sie musiało jakieś zwarcie zrobić i wtyczka do wymiany pozatym nic szczególnego ;]
~Anonymouse
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Osobiście w samochodzie nie robiłem nic poza konserwacją (filtry, płyny) a szfagier od którego dostałem samochód za darmo, robił tylko elementy padające z eksploatacji (łożyska, świece) padł też alternator (słynna obudowa) ale to rozwiązał robiąc ją samemu na CNC z jakiegoś stopu i od tamtego momentu cisza.
~Łukasz_
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
PSUJE SIE BARDZO CZęSTO!!! NIE POLECAM DLA KOGOś KTO POTRZEBUJE NIEZAWODNEGO AUTA!!! Ja kupiłem nowy egzemplarz i miałem z nim dużo kłopotów 4 alternatory bo obudowy pękały, chamulce, drążki itp. a serwis fiata jest do d**y Hamy, prostaki nie umieli zdjąć końcówek to wymienili cały wachacz ŻENADA
~Piasso
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Słabe plastiki, nie musisz nie odkręcaj, najlepiej w ogóle nie dotykaj:)W paru miejscach zmuszony byłem użyć kleju;) A od razu radzę wymienić ten koszyk czy jakoś tak od lewarka zmiany biegów, na stalowy, nie wyrabia się i już nie mam tej durnej blokady dla wstecznego.
~GiM
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Mankamentem jest rozciągająca się linka sprzęgła, dodatkowo w moim przypadku padł najwolniejszy bieg wycieraczek, co 2-3 lata wymiana tłumika jedna zdechła skrzynia i sypiąca się blacha poza tym przez 14 lat niewiele napraw ,a jeśli już to części groszowa sprawa