Lista ocen Fiat Siena 1.4 i EL 71KM 52kW 1996-2001 (124) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 141 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tinamou
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Nie posiadam obrotomierza ale z tego co się dowiadywałem to przy 120km/h jest ok 4k obrotów. Skrzynia zatem strasznie nieelastyczna. Jeżeli chodzi o bieg 1-wszy to jest on strasznie nieelastyczny, można powiedzieć że rozruchowy jak w fiacie 126p. Skrzynia dosyć głośna, ale do przeżycia pomijając krótkie zestrojenie. :)
~GiM
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Skrzynia średnio padła po około 131 tyś posypał sie 3 i 4 bieg znalezienie nowej do modeli 1.4 graniczyło z cudem. Zdarzyło mi się również jeździć również parę dni z brakiem około litra oleju po wizycie w warsztacie ktoś chyba chciał przyoszczędzić ale Silnik poradził sobie i nadaj pracuje jak dawniej
~zuli178@wp.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Skrzynia biegów pracuje dobrze jednak jest czasem problem z wrzuceniem wstecznego za pierwszym razem. Za drugim już wchodzi bez problemu. Czasem mam jeszcze wrażenie, że ogólnie biegi sztywno wchodzą ale to już chyba sprawa zimnego oleju.
~miodzio WRC michalb_86@o2.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
na zimnej skrzyni jak sie rusza lubi troche szarpac jak sie puszcza sprzęgło czuć az jak sie \"zapina\" kolejny bieg ale minuta pół jak sie rozrusza i git;] (jak by na to niepatrzec auto jak i podzespoły mają 10 lat wiec mają prwo jusz cosik nie ten tego )
~FIAT das auto
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Przeciętna, mało precyzyjna, czasem trzeba szukać biegu.Natomiast wg mojej oceny najwięcej zastrzeżeń budzi kiepskie zestopniowanie: 4 i 5 zdecydowanie za krótkie! Efektem czego jest wysoki hałas powyżej 100km/h.
~Kamil
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Biegi wchodzą leciutko, jedyne co zauważyłem to wyciek oleju przy przegubie wewnętrznym ale koszt wymiany gumy i łożyska + nowy olej do skrzyni to jakieś 70zł wiec git.
~Piasso
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Przełożenia, ciut za krótkie, zwłaszcza 4. Plusem jest przyśpieszenie. Świetny 5 bieg, spokojnie można na nim wyprzedzać inne auta na drodze, a spalanie gazu nadal w normie.
~valish
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Nie jest zle, pewnie moglobyc lepiej. Ostatnio troche gorzej chodzi. Wsteczny czasem ciezko wrzucic. Ale to raczej kwestia przyzwyczajenia. czasem zgrzytnie troche.
~c14nz@o2.pl
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Jak na FIAT´a idealnie precyzyjna, nigdy nie zdarzyło się żebym nie włożył prawidłowo któregoś biegu, żadnych niepotrzebnych zgrzytów też nie stwierdziłem
~PanTaksufkasz
Sedan 1.4 i EL 71KM 52kW
Skrzynia biegów pozostawia troszkę więcej do życzenia, jednak u mnie jest nie do zdarcia, poza wymianą linki biegu wstecznego, nigdy nie było problemów.