Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

max, 12 lat temu
Silnik 1.8 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 2001
Fiat Stilo Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Fajne auto, jednak wybitnie usterkowe. Nigdy nie miałem takiej "skarbonki" po doprowadzeniu mnie do ruiny zapadła decyzja o sprzedaży. Na kilka słów komentarza rzec mogę iż wybitnie irytujące ciągłe drobne usterki elektryczne. Na okrągło jakieś komunikaty z komputera to żarówka przepalona (niby) , to awaria jednej lub drugiej poduszki czy napinacza pasów, to znowu czujnika obecności pasażera. Oczywiście po sprawdzeniu u elektryka okazywało się że albo wszystko jest OK , albo usterka była chwilowa i sama minęła, albo gdzieś jakaś kostka czasami traci połączenie. Padający mechanizm przednich wycieraczek oraz silnik tylnej itp, itd. - tych drobiazgów wymieniać można bez końca. Z poważniejszych (koszta jakieś chorendalne) : rozszczelniła się sprężarka klimy, padł wariator, rozrusznik, alternator, mechanizm zamykania dachu, silniczki (oba) regulacji świateł , podgrzewanie lusterek, synchronizator 3 biegu , docisk sprzęgła, poduszka skrzyni biegów, przełącznik zespolony pod kierownicą, rozszczelnił się reflektor itd. Auto tak niskie że haczy nosem na prostej drodze przy niewielkich koleinach (nie wspominając o spowalniaczach, a zimą poprostu tragedia. Trochę śniegu i każde cofnięcie kończy się urwaniem osłony pod silnikiem. Notorycznie urywana aluminiowa rurka od klimy która biegnie 10 cm nad ziemią tuż nad osłoną. Delikatne i czułe zawieszenie które raczej słabo znosi polskie dziury.O częściach eksploatacyjnych nie wspominam bo amory, tłumiki, klocki, tarcze , sprężyny , końcówki drążków, hektolitry oleju, filtry, świece, rozrząd iin. to norma w każdym aucie , ale jak wszystko zsumować (a to tylko 3 lata mojej eksploatacji) to wniosek jeden - auto dla pasjonatów z zasobnym portfelem. Ja okazałem się jedynie pasjonatem. Wrażenia z jazdy owszem - całkiem nieźle, a i 200km/h to też żaden problem i drogi trzyma się idealnie . W miarę ciche, dynamiczne i moim zdaniem piękne. Ogólnie jednak żałuję że ta skarbonka stanęła kiedykolwiek na mojej drodze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 133KM 98kW [l/100km]

11,0