Lista ocen Fiat Stilo Kombi (71) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ottor
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Poważnych usterek jak na razie nie było, ale przejechałem dopiero autem około 5 tys. więc to nic nie znaczy. Pogadamy po np. 50 000 km. Boje się awarii osprzętu silnika, dwa razy zdarzyło się, że na ułamek sekundy zaświeciła się kontrolka błędu silnika, bez innych objawów, co w połączeniu z tym, że czasem jest dziura w przyspieszaniu przy ok. 3000 obrotów oznacza chyba awarię zaworu EGR, nowy kosztuje w ASO z tego co pamiętam 450 zł, można też...
~Nordic
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Jak już wspomniałem nie psuje się częściej od forda, VW czy opla ale ceny napraw są znacznie tańsze a różnice idą w setki złotych. Więc jak chcesz auto dla rodziny i siebie to polecam fiata - najwyżej w ocenie bezpieczeństwa spośród vectra C kombi i focus kombi. W kosztach dużo taniej na plus dla fiata - duży plus. Jak chcesz auto do firmy to najlepiej VW bo nie traci na cenie ale moim zdaniem tą różncę zapłacisz w częściach.
~Macko
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Na szczęście poważniejszych awarii na razie brak - chociaż lista faktur za części, która dostałem od poprzedniego właściciela (przebieg niecałe 70000) imponująca. W tej chwili mam do zrobienia sprzęgło - kończy się - jeździła kobieta - i pewnie łożyska w tylnich kołach. Poważny - prawdopodobnie nierozwiązywalny problem - pali jak smok!!!
~Kacek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Do wymiany mam świece żarowe, a ostatnio wymieniałem przednie sprężyny. Osłona od silnika się rozpadała, więc żal mi było nie założyć nowej. Kto inny pewnie machnąłby ręką. Na chwilę obecną, przez rok użytkowania tego auta, nie sprawił mi żadnych poważnych niespodzianek. Denerwujące mogą być faktycznie drobiazgi.
~multiwagon
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Raz zablokował się zawór egr i samochód stracił moc i zaczął kopcić. Konsultacja z google 15 minut, czas naprawy 1 godzina, koszt: 2 piwa :D Dwa razy nagrzało się tylne koło - raz tłoczek hamulca był zasyfiony a drugi raz linka ręcznego zardzewiała i się zablokowała. 3 usterki na 50 tyś km? Więcej takich aut!
~Bajubaj
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Szybko dosyć zużywają się elementy zawieszenia, wahacze, tuleje belki, łączniki stabilizatora. Ale ceny śmiesznie niskie. Przy większych przebiegach problemy z pierścieniami - ale wymiana razem z robieniem głowicy itp ok 1500zł maksymalnie. Pamiętać i pilnować rozrządu bo lubią pękać..
~Bogdan
Kombi 1.8 i 16V 133KM 98kW
Przy piłowaniu do 7tys. obrotów po mieście raz zaświecił błąd silnika, nie wpływa to na jazdę po skasowaniu (błąd składu mieszanki) i zmiany paliwa na ultimate98 lub podobne, problem nigdy już nie wystąpił a samochód jakby lepiej reagował i jakby ciut ciszej silnik pracował.
~sti
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Miałem poważną usterkę hamulców w czasie wakacji - zapiekły się. Kilka napraw klimatyzacji - na gwarancji. Kilka łączników stabilizatora - ale to tania naprawa. Trudna wymiana żarówek - po lewej stronie tylko w serwisie. Bez sensu.
~kyeelt
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
z wiekiem niestety 2 razy sprzeglo zostalo w podlodze (silownik i pompa sprzegla) cos z kierownica i zawor egr raz na jakis czas trzeba go przeczysci i pojezdzic troche na wyzszych obrotach
~donstef2
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
na 23000 km jedna usterka - wymiana cewki zapłonowej. 250 km od domu - koszt cwki 178 zł plus robocizna 130 zł (wymiana łącznie z przywiezieniem części w 3 godz) i to wszystko... wybaczyłem.
Fiat Stilo Kombi