Lista ocen Fiat Stilo Kombi (75) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jaro
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
zawieszenie trochę za miękkie, przy szybko pokonywanych zakrętach (a zwłaszcza z dochamowaniem) przód kładzie się na boki, ale wystarczy dodać gazu i podnosi ryjek do góry, ogólnie wolę twardsze auta (syndrom posiadacza Malucha i Punciaka, Punciak był twardy, a Maluch w ogóle nie posiadał zawieszenia) kwestia przyzwyczajenia, zawieszenie (miękkość i rozstaw osi) można za to docenić w trasie i na dziurach, przy dłuższej jeździe nie odbija się...
~Bombaj
Kombi 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Fiacik fajnie sie prowadzi choc troche za wysoko sie siedzi . Zawieszenie moze nie wybiera wszystkich dziur jak powinno , ale nie jest az tak zle . Zeby auto wygladało tak jak powinno ( tzn w kombi nie wiem dlaczego , ale tył jest strasznie wysoko , a przod za nisko ) załozylem sprezyny EIBACH - 30 mm . Tył opadł - 30 mm , natomiast przod - 10 mm (podejzewam ze przez tyle lat od ciezaru silnika stare sprezyny sie " sklepały" ) . W...
~maxclaud@wp.pl
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Pomimo, że mam wersję Multiwagon (po polskiemu: kombi) - bardzo stabilny. Wejście w 30-stopniowy zakręt setką nie jest problemem. Wspomaganie dwustopniowe (podstawowe daje dobre wyczucie samochodu, a włączenie "city" praktycznie zdejmuje z kierownicy opór i świetnie się sprawdza w jeździe manewrowej). Promień zawracania, to poezja - moja żona stwierdziła (a jest znakomitym kierowcą), że jest zwrotny jak "fiut nowożeńca". Uznałem oczywiście, że...
~astennu
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Słaby punkt Fiata. Zawsze coś stukało, pukało. Nie mogłem wyeliminować tych odgłosów. Jestem mechanikiem z zamiłowania i nie mogłem tego zdzierżyć. Poza tym auto w zakrętach wali się na boki, jest wyższe niż wszystkie kombi na rynku, to daje nieprzyjemnie znać o sobie przy dynamicznej jeździe. Najlepiej szło na trasie z 4 pasażerów - dociążone z dynamicznym silnikiem - dawało radę.
~Kacek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Zawieszenie stabilne, chociaż przód lubi się mocno bujnąć w koleinach. Natomiast czuć komfort i bezpieczeństwo. Mam bardzo dobre opony zimowe i na śniegu nie ma problemów z przyczepnością i przyspieszaniem. Uważam, że w przypadku Stilo opony to klucz do sukcesu. Przy rozsądnej prędkości, ciężko auto wprowadzić w poślizg. Hamulce działają tak, jak powinny.
~wiklina
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Jak już wcześniej wspominałem samochód bardzo miękki, co mi akurat przeszkadza. Dziury pokonuje bardzo dobrze, zakręty, może przez to że kombi jest dość wysokie trzeba brać delikatnie. Pomagają dobre opony przy ruszaniu i hamowaniu. Mam tylko ABS, więc poprzednie na deszczu mieliły nawet na 3 biegu, na nowych pirelli jest lepiej.
~Bajubaj
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Wiadomo że nie jest to komfort jak w Alfie gdzie jest zawieszenie wielowahaczowie, ale jest bardzo dobrze. Przód kolumny Macphersona i stabilizator, z tyłu belka - proste, ale tanie w utrzymaniu. Prowadzi się dobrze, pewnie, choć fakt że wspomaganie dosyć mocne. Często lecą wahacze oraz tuleje tylnej belki.
~ottor
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Bez zastrzeżeń. Wychyły dość spore, ale to wysokie kombi i do tego dość miękko zestrojone. Praca zawieszenie dość cicha, trzeba pilnować łączników stabilizatora, niedrogie ale często należy wymienić - kosztował mnie jeden w zeszłym tygodniu 80 zł z robocizną. O dziwo mimo przebiegu nie padła jeszcze tylna belka.
~pav3l0s
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Opony mam 205/55R16 i jest to optimum dla tego samochodu. Nie jest to mistrz ciasnych i szybkich zakrętów ale jest dobrze. hamulce wystarczające. Miałem problemy z zapiekającymi się tłoczkami tylnych zacisków ale rozebranie, przeczyszczenie i założenie zestawu naprawczego rozwiązało problem
~rajdowiec
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Precyzyjnie się kieruje, zawieszenie miękkie dość a jednocześnie stabilne. Wspomaganie CITY rewelacja. Systemy trakcji kontroli i ABS idealne - reagują wtedy kiedy trzeba: nie za wcześnie i nie za późno i bardzo dobrze wyprowadza trakcja auto z poślizgu co mnie aż zadziwia .
Fiat Stilo Kombi