Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Justyna, 6 lat temu
Silnik 1.6 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 2005
Fiat Stilo Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto prezentuje się bardzo ładnie.
Układ elektryczny : Sterownik IAW 5NF.T9 - tragedia, nie polecam
Silnik : Silnik 1.6 103KM - mega dużo oleju bierze
Zawieszenie : Wahacze całe do wymiany
Ogólnie z wyglądu samochód prezentuje się bardzo ładnie. Nie łapie go rdza, wnętrze eleganckie. Bagażnik pojemny. Bardzo niezadowolona jestem z jego silnika oraz sterownika od komputera (IAW 5NF.T9). Wadą Stilo 1.6 (potwierdzoną przez bardzo bardzo wiele osób) jest to, że sterownik umieszczony jest na silniku, nagrzewa się i puszczają luty. Konsekwencja tego? Nie da się odpalić samochodu, bądź gaśnie podczas jazdy. Za pierwszym razem można sterownik polutować u elektryka, za drugim i trzecim też. Za czwartym w moim przypadku płyta główna w sterowniku się rozwarstwiła. Diagnoza: kupno nowego sterownika. I teraz najlepsze - w salonie fiata taki sterownik kosztuje w granicach 4500zł-5000zł (ale ciężko go dostać, w sumie już ich nie produkują). W innych punktach nowy sterownik 2500zl, ale już też nie sprowadzają, bo zbyt dużo zwrotów potem było i zrezygnowali z tego prawie wszyscy. Jedyne co pozostaje to na Allegro bądź OLX prosić się sprzedawców żeby sprowadzili sterownik uzywany (np z Włoch ze szrotu), ale cena takiego jest w granicach 700zł-1400zł i nie wiadomo ile się na nim pojeździ. Jeszcze odnośnie samego silnika: bardzo dużo bierze oleju, spotkałam przypadkowo faceta, który zrobił kapitalkę silnika i powiedział, że niewiele to dało. Że ma tłoki zdarte a to kolejny wydatek. Ja od razu sprzedałam swój samochód. Na gorszy chyba już nie mozna trafić. Na prawdę nie polecam.
Bierze dużo oleju. U znajomego nawet kapitalka mało co dała. Mozna nazwać go hybrydą, bo ciągle się leje i paliwo i olej. W moim przypadku co tydzień lub półtora z połowy miarki oleju schodziło do minimum. Raz prawie zatarłam silnik. Plus taki, że silnikiem nie szarpie w Stilo i cicho chodzi.
Nie miałam z nią żadnych problemów w ciągu roku, bo tyle jeździiłam tym samochodem. Wygodna.
Klimatyzacja 2-strefowa jest świetna w Stilo.
Duzo miejsca i w tyle i w bagażniku. Szerokie jest to auto.
Fajnie, cicho chodzi.
Masakra. Dla mnie 8l/100km to dużo szczególnie, że dużo jeżdzę.
Powiedzmy, że ok.
Wahacze i klocki hamulcowe tylko miałam do naprawy, tak to nie ma źle.
Sterownik IAW 5NF.T9 bardzo awaryjny - każdemu kiedyś padnie a sterownika już praktycznie nie da się kupić (ja czekałam miesiąc żeby kupić używaną część ze szrotu z Włoch za 1400zł, która nie wiadomo ile wytrzyma) i silnik 1.6 103km bardzo dużo oleju bierze. Dwie najważniejsze rzeczy w samochodzie a kompletnie nie dają rady. Tragedia, to co z tym Stilo przeżyłam nie da się opisać...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 103KM 76kW [l/100km]

7,9