Ocena kierowcy - Fiat Stilo Hatchback

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Stilo Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywność tych 115 koni robi wrażenie. No i z silnikiem problemów nie ma, reszta samochodu chyba za nim nie nadąża
Zawieszenie : Wahacze
Układ elektryczny : błąd poduszki powietrznej pasażera
Przeniesienie napędu : koło dwumasowe
Mój pierwszy samovchód, który dobrze mi służył przez prawie 7 lat. Oceniam go po przejechaniu 100000km do 237000, jakie teraz ma.
Potwierdzam, że 1.9 JTD jest świetnym silnikiem. Auto dobrze przyśpiesza, szczególnie to czuć na niskich obrotach. Żadnych problemów serwisowych. Można się przyczepić wibracji i hałasu na biegu jałowym, ale to w końcu diesel z dwumasem.
Biegi wchodzą dobrze, a zestopniowanie mi odpowiada, pewnie z racji przyzwyczajenia. Niestety dwukrotnie drążek "wypadł" co skutkowało niemożliwością wrzucenia jakiegokolwiek biegu na skrzyżowaniu. Może to moja ciężka ręka, ale narzeczonej też to się przytrafiło. Skrzynia bez awarii.
Wchodzenie w zakręty OK, ale tłumienie nierówności słabo. Chyba z 5 razy zużyły się tuleje wahaczy, a że są niewymienialne serwis brał 800zł za wymiane całych wahaczy. A progi na jedyneczce brałem. Na plus funkcja CITY, ułatwiająca manewry miejskie.
Nie narzekam, można wysoko usiąść.
W mojej wersji z komputerem pokładowym i wyświetlaczem przyjemnie się używało wszystkich bajerów. Duży zakres regulacji foteli i tylnej kanapy. Sporo pojemnych schowków.
Nawet po nabiciu sporo zajmowało schłodzenie, grzanie trochę lepiej. Zdażyły się wycieki czynnika i zepsucie pokrętła.
I z przodu i z tyłu komfortowo, wysoko. Piąta osoba też ok. Czasem się obijałem kolanami.
Niestety diesel mocno hałasuje, szczególnie uciążliwy bieg jałowy w korkach. W trasie słychać za to szum wiatru. Ratowałem się dobrym nagłośnieniem :)
6,8l/100km w mieszanym, na trasie nawet
Niska cena zakupu wynikała raczej z marki i niepochlebnych opinii o modelu. Tani użytkowy samochód, ale dobrze mieć zaufany warsztat/umiejętności
Serwis raczej tani, ale trochę zbyt częsty, szczególnie zawieszenie, ale i elektryka, elektronika.
Sprzęgło i dwumas (1600zł), turbina (1800), unieruchomiony przez lewarek zmiany biegów - 100zł, ale stanął w trasie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

6,1