Lista ocen Fiat Tempra (152) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 148 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~unknown
Sedan 1.6 86KM 63kW
zużycie - zależy od jazdy; mój "rekord" (niedowierzali, ale mierzyli i uwierzyli) - 5,6l/100 przy jeździe 90-100 obładowanym, tak na trasie zazw. może palić 6-8 zależnie od stylu, trochę więcej gdy ktoś lubi żyłować autko ile da radę :-) w mieście przy średniej jeździe, bez szaleństw ale i bez wleczenia się coś koło 10, czasem mniej; na LPG - zależnie jak ustawiona instalacja, na ile dobrze wyregulowana (ja miałem duże różnice w zal od...
~wesolatempra@wp.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Po mieście 10-11l zimą na krótkich dystansach może dość do 13l, w trasie 8-9l (ale jak się człowiek postara to na dobrym gazie i do 7l zejdzie....) Oczywiście GAZU (do zużycia gazu po mieście nie trzeba doliczać benzyny, bo uruchamiam z gazu). Ceny wizyt w warsztatach są niewielkie, bo naprawy są generalnie proste w wykonaniu i zwłaszcza elektryka i elektronika jest ograniczona (zwłaszcza w mojej wersji :>) do absolutnego minimum... Ceny...
~kro2000@o2.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Tutaj różnie w zależności od buta...W mieście w jeździe na wariata to nawet 7.5 do 8 weźmie. Jeżdżąc normalnie to tak kolo 6..Jeżdżąc po dziadkowemu to w granicy 5-6 litra... Trasa - na wariata - 6.5, normalnie to 5.5-6. Dziadek - od 4.7 do 5.5 Generalnie jest dobrze:] Części w cenach jak do poloneza, przy silniku to wymieniłem olej i rozrząd a tak to nic ponad to.
~klosz007@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Dużo pali w mieście (minimum zaobserwowane to 10,5, maksimum 13,5 ale na b. krótkich trasach przy duużych mrozach). Ale nie ma się co dziwić przy silniku z końca lat 80 i mocy 75KM przy takim ciężkim aucie. Ceny części typowe dla Fiata a więc b. niskie w porównaniu np. z niemcami czy japończykami. To powoduje, że jednak dam 4 a nie 3.
~grzegorz
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
auto spala w mieście 13 litrów gazu,w trasie schodzi do 10 litrów ale trzeba jechać naprawdę delikatnie.uważam że przy takim spalaniu auto powinno zreweanżować się dynamiczną jazdą, a tak naprawdę to jest mół.a jak ktoś pisze że spala mu gazu w trasie 6,5 litra to poprostu wciska kit.
~artur_rz
Sedan 1.6 i.e. 75KM 55kW
Naprawy są w miarę tanie. Do tej pory zepsuła się tylko skrzynia biegów ale mimo to dalą się ją łatwo naprawić za niewygórowane 300zł. Spalanie za miastem jest akceptowalne jednak w mieście przy bardziej dynamicznej jeździe autko potrafi zużyć 13-14,5 litra i to najbardziej jest bolesne w tym samochodzie.
~Pkr
Sedan 2.0 i.e. 113KM 83kW
W moim przypadku wydałem sporo, ale jak pisałem trafiłem zajechany egzemplarz. Zmieniłem, chłodnice, sprzęgło, cięgna skrzyni biegów i pewnie jeszcze parę innych rzeczy, aż w końcu padł silnik:(. Ogólnie słysząc opinie innych użytkowników jest ok, części w przystępnych cenach.
~Olaf Folaron Czestochowa olaffolaron@yahoo.de
Kombi 2.0 i.e. 4x4 115KM 85kW
benzyna miasto 12,trasa 120kmh 10l,trasa 90kmh 8l. na gazie niejezdze bo mi jeden silnik juz zalatwil,zawor sie wypalil i wpadl do cylindra,mam drugi silnik podobno 115000km przebieg gaz podlaczylem ale po 600km zaczal wariowac wiec go odpiolem instalacje mam
~Mikołaj
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Mimo częstych wizyt w serwisie, koszty napraw niskie (nawetr bardzo) - bardzo tanie części i niedroga robocizna (jak się wie gdzie robić:) Spadek wartości właściwie nie istnieje. Spalanie (gaz): miasto 10-12 (zimą do 13) trasa 8-9 (z bagażnikiem dachowym zimą do 10)
~Lipton
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Ty jest ta najwieksza wada tzn. duże zużycie paliwa przy spokojnej jeżdzie w zime potrafi nawet wypić 14L paliwa w lato troche lepiej 11L na 100km, co innego gdy mocno silnik wykorzystujemy to nieważne czy lato czy zima nawet może przekroczyć 15-17Litrów na 100km