Lista ocen Fiat Tempra (167) - Silnik

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~unknown
Sedan 1.6 86KM 63kW
silniczek pracuje OK, nie narzekam; auto stało prawie 10 lat nieużywane (!!!), potem zostało wygrzebane i męczone na trasach do bólu - pali nie za dużo, udało się raz nawet dojść do 5,6 l/100 mimo prawie pełnego obładowania przy jeździe 90-100km/h; przyspieszenie nienajgorsze,nawet na gazie (ale dobrej jakości!!! inaczej boli...),spalanie mniejsze niż tu wyczytałem; jak na takie autko - nie narzekam :-) wydusiło (z lekkim bólem) 186km/h na...
~kro2000@o2.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Silniczek Diesla 1.9 TDS. Posiada intercooler, turbo, chłodnicę oleju. Ropkę podaje pompka rotacyjna umieszczona na bloku..Brak jakiejkolwiek elektroniki sterowania silnikiem. Mimo to, nic się z nim nie dzieje, zbiera się ładnie, jest elastyczny!!! nie jest za głośny vmax to 172 km/h. Silniki te są ponoć nie do zajechania..
~kamker
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
90km na tak ciężki samochód to za mało ale cichutki szczególnie w korku na trasę wystarczy na spokojne płynięcie ale na wyprzedzanie brak mocy szczególnie w 3 os i załadowany rzeczami jak to tylko możliwe,od mocy około 120km można by pomyśleć o dynamicznej jeździe w takich warunkach
~husky
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Silnik z początku lat 90-tych, w technologi TD o mocy 92 kM z 1,9 litra pojemności - VW robił wtedy 75 kM... Moc robi swoje - auto ma 12 sek. do setki i 180 km/h V max. i to po prostu czuć. Co do awaryjności to nie spotkałem się z głosem negatywnym - przebiegi 600 kkm należą do standartu.
~wickretowicz
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Kultura pracy raczej rodzinna niż sportowa. Samochód woli jechać na wyszym biegu i nie jest chętny do szaleństw. Przyspieszenie kiepskie i samochód boi się wzniesień (jednak to duży samochód, a koników mało) Niemniej 140-150 km/h na autostadzie można spokojnie jechać. Max 175 km/h
~KOJAK - Student
Kombi 1.9 TD 80KM 59kW
Mam tempre kombi i musze powiedziec ze silnik jest bardzo elastyczny, nawet nie jest taki glosny jak na tyle lat i przebieg. Tak samo ja w inny dieslach. Pocinalem nim 170km/h na autostradzie z 5osobami w srodku i bagazami nie wiem skad ona bierze taka sile.
~daro
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Ogólnie przeciętne ,zawieszenie tragiczne,słabe materiały wykończeniowe,słabe hamulce ,jeżeli ma tarcze z tyłu psuje się ręczny drogi koszt wymiany łożysk z tyłu ,drobne usterki z elektryką,silnik diesla jest chyba najlepszy w tym aucie
~Irek
Sedan 1.6 i.e. 78KM 57kW
Tempra z silnikiem 1600 nadaje sie bardziej do jazdy w górach niż po autostradach, powyżej 100km/h bardzo hałasuje, za to w górach jedzie bez żadnych oporów, może to wina przełożeń w skrzyni. Nie miałem z silnikiem nigdy problemów, nie bierze oleju, itp
~wesolatempra@wp.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Pomimo zasilania gaźnikowego praca równa, znakomita elastyczność (posiadacze szesnastozaworówek o mniejszej pojemności i porównywalnej mocy nie mają szans...) - auto idzie od samego dołu... do tego dochodzi duża trwałość podzespołu...
~Mikołaj
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Znakomita elastyczność, jak na gaźnik wysoka kultura pracy... Odpala z gazu, przy -20´C też. W najgorszym wypadku za trzecim razem, normalnie za pierwszym. Od nowości na oleju syntetycznym, bierze ok. 3l na 10´000km