Lista ocen Fiat Tempra (150) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 150 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~husky
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Do skrzyni biegów należy się przyzwyczaić - tu synchronizatory pozwalają wrzucić bieg lub nie a nie wola kierowcy ! Nagły opór kończy się prawie zawsze zgrzytem (zwłaszcza na "zimnej skrzyni") szczególnie na biegach II i III...Zestopniowanie prawdiłowe, może poza przeskokiem z II-ki na III-kę.
~wesolatempra@wp.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Trwała, ale przy takim przebiegu zmęczona - wymaga ostrożności przy włączaniu 1. biegu (na zimnym oleju możliwe tylko po zatrzymaniu, potem lepiej...) i wstecznego.... Zmiana przełożeń może nie jest super precyzyjna, ale przyzwyczaiłem sie - i nie sprawia żadnych problemów....
~Marcin z Bytomia
Sedan 1.4 i.e. 70KM 51kW
Skrzynia to faktycznie może sprawiać kłopoty,wyskakiwała na zakretach trójka,ale nie dałem za wygraną i nigdzie z tym nie pojechałem.Trudno w to uwierzyć ale po pewnym czasie zauważyłem że trójka juz nie wyskakuje i tak jest do tej pory.
~lukban
Sedan 1.6 86KM 63kW
w moim egzemplarzu musze wymienic jakies 2 sprezynki wiec ciezej chodzi ale da sie przyzwyzic. przynajmniej wsteczny wrzuca sie normalnie do tylu a nie przez podciagniecie lub niedajborze docisniecie drazka zmiany biegow
~Irek
Sedan 1.6 i.e. 78KM 57kW
skrzynia nie stwarza więkrzych problemów, trzeba tylko raz na jakiś czas naoliwić przeguby wodzików, wtedy biegi przełączają się bez oporów, kłopot jest z sprzęgłem, szarpie przy ruszaniu z miejsca, pewnie do wymiany.
~Nadek
Sedan 1.4 78KM 57kW
Skrzynia to jest jeden z mocniejszych punktów w tym samochodzie biegi wchodzą miękko lekko chaczy dwójka jak jest zimny ale jest precyzyjna i miękka przełorzenie tak sobie mogła by być troche inaczej zestopniowana.
~Mikołaj
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Na zimno nie najlepiej, po rozgrzaniu kłopoty tylko ze wstecznym i z rzadka z jedynyką. Możliwe bardzo płynne, delikatne ruszanie (i wcale nie wołowate przy tym), co nie zawsze się zdarza...
~andrzej406@gazeta.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Zła jakość tzw. patyków drążków łączących ze skrzynią lewarek zmiany biegów.Na 660000 przebiegu raz kupiłem używaną skrzynię i było super po ok. 400000 zrobiłem remont skrzyni i to już nie to.
~unknown
Sedan 1.6 86KM 63kW
skrzynia może być, aczkolwiek czasem (rzadko ale się zdarza): włożyć wsteczny dziwnie, lubi się nie dobić, zdarzyło się też , że dwójka się wybiła (lub był źle włożona bo tak wyszło :-) ) na ostrym zakręcie;
~kamker
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
tylko jeden problem raz nie chciały wchodzić biegi 2,4 i spaliłem sprzęgło przez holowanie idioty który ciągle hamował, i wsteczny na 6 biegu co jest znacznie wygodniejsze