Lista ocen Fiat Tempra Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW 1994-1996 (38) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamker
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
90km na tak ciężki samochód to za mało ale cichutki szczególnie w korku na trasę wystarczy na spokojne płynięcie ale na wyprzedzanie brak mocy szczególnie w 3 os i załadowany rzeczami jak to tylko możliwe,od mocy około 120km można by pomyśleć o dynamicznej jeździe w takich warunkach
~wickretowicz
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Kultura pracy raczej rodzinna niż sportowa. Samochód woli jechać na wyszym biegu i nie jest chętny do szaleństw. Przyspieszenie kiepskie i samochód boi się wzniesień (jednak to duży samochód, a koników mało) Niemniej 140-150 km/h na autostadzie można spokojnie jechać. Max 175 km/h
~wesolatempra@wp.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Pomimo zasilania gaźnikowego praca równa, znakomita elastyczność (posiadacze szesnastozaworówek o mniejszej pojemności i porównywalnej mocy nie mają szans...) - auto idzie od samego dołu... do tego dochodzi duża trwałość podzespołu...
~Mikołaj
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Znakomita elastyczność, jak na gaźnik wysoka kultura pracy... Odpala z gazu, przy -20´C też. W najgorszym wypadku za trzecim razem, normalnie za pierwszym. Od nowości na oleju syntetycznym, bierze ok. 3l na 10´000km
~miszko
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Mam 1.6 gaznik, szczegolnie polecam ta wersje 1.6 gdyz jest mocniejsza niz na wtrysku! Mam zrobione 275kkm i przy silniku nic nie robilem (oczywiscie swiecie, kable WN, olej wymieniany) Przy 262kkm zalozylem LPG, chodzi miodzio!
~tomi.33
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Jak na autko które przejechało na jednym silniku prawie 800000 tys kilometrów radzi sobie dobrze a przebieg taki ponieważ poprzedni właściciel to Urząd Wojewódzki potem Starostwo Powiatowe i dopiero Ja
~ml@konin.lm.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Powiem, tak mam 253tys. i tylko co leje to olej, no oczywiscie filtry i swiecie i kable WN trzeba wymienica,a tak poza tym to ZERO roboty przy silniku
~arisek@wp.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
niestety wypadł remont głowicy, trzy zawory, uszczelniacze, i różne takie trochę szarpnęły po kieszeni. Teraz jest dobrze, trzeba uważac na olej
~klosz007@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Jak an swoją moc (75KM) całkiem żwawy. Do ok. 2000 obr/min słaby, powyżej "rozkręca się". Dość elastyczny. Hałaśliwy przy wyższych obrotach.
~miszko@konin.lm.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Od 2000obr/min dopiero łapie "kopa" (gaźnik) ,ale silknik chodzi bardzo dobrze. Wymiana paska rozrządu co 105/110tys!!!!!! (dobrze świadczy o silniku).
Fiat Tempra Sedan