Lista ocen Fiat Tipo I (518)

~piters1579
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
jestem bardzo zadowolony. żadnych problemów,pracuje równiutko i cichutko. moje poprzednie tipo też nie było pod tym względem najgorsze ale nie miało wtrysku, miało za to przejechane 280tys.km i już zaczynałem odczuwać pogorszenie osiągów,no i zaczął brać olej ale to była prawdopodobnie wina przegrzania(problem z wentylatorem chłodnicy ale to w tym pierwszym tipo z 1989,które niestety było składakiem i było po wypadku). jeżeli chodzi o... (Silnik)
~qooba
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
Jak za tak śmieszną obecnie cenę auto sprawuje się wyśmienicie! Używam go jako "woła roboczego", nie martwię się o otarcia lakieru, zdaża się że nie zamykam go na noc, zostawię portfel itp i ... nic :) Nikogo to autko nie interesuje, co w moim przypadku ma spore znaczenie :) Przestronne wnętrze, duży bagażnik. O to mi chodziło!
~młody podporucznik R.
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Bardzo dobrze oceniam Fiata Tipo. Auto używam zgodnie z przeznaczeniem doglądam i dotrzymuje terminów wymian płynów i części eksploatacyjnych... z widocznym powyżej efektem.
~czech_w
Hatchback 5d 1.4 70KM 51kW
tanie części, prosta konstrukcja, dobra książka WNT, parę kluczy i młotek- tyle jeśli chodzi o serwis. Wygodne, w miarę zrywne, pod niezłą nawet górkę da radę (no, mogło by być 1,6). buda nie do zdarcia- dbać tylko o ocynk. Auto na lata jeśli się o nie troszkę zadba. Szkoda, że przestali je produkować
2,6
~TOMEK
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
to niestety tylko fiat !!! generalnie auto bardzo awaryjne , niedopracowane, zawodne, wysoka usterkowośc - Tipo miał być konkurentem dla golfa III - ubawiłem sie do łez :):):):) na całe szczęśćie w tym roku go sprzedałem za 1500 zł i bardzo się cieszę chyba bardziej niż wówczas kiedy go kupiłem ( jeździłem nim 8 lat ) i tak długo wytrzymałem !!!!
3,2
~ipmario
Hatchback 5d 1.6 i 80KM 59kW
Wbrew powszechnym opiniom nie taki "Fiat-grat".Moj to prawdziwy "kon roboczy" , jezdze w dlugie trasy i katuje go po miescie.Tak naprawde to mialem i BMW i wypasiona Omege i Miecia 123...ale jak mowie zonie ,ze go sprzedam albo zezlomuje to mi beczy.Naprawde mozna sie przywiazac.Przy -17 st.C zapala na gazie..od razu :) i zrobilem nim juz tyle kilometrow....
~Tomzik
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Jak na wiek konstrukcji auto naprawdę świetne, niedoceniane, więc tanie. Jak na swą klase i rocznik bardzo przestronne, dość komfortowe, o niezłych własnościach jezdnych. Mozna na nim polegać, jedynie drobiazgi czasem potrafią poćwiczyc nerwy. Do wiekszości rzeczy przy drobnej samodzielnej "grzebaninie" (typu wymiana oleju itp.) dostęp co najmniej dobry.
3,8
~morpheus
Hatchback 5d 1.6 i.e. 90KM 66kW
Przyjemne autko, dosc wygodne, zwinne. Jak na swoj wiek to niezly design. Ocynkowane nadwozie procentuje brakiem jakichkolwiek sladow korozji. Dobry silnik. Brak powaznych awarii. Tylko to spalanie i ceny czesci :(
~holek_bialy@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Ogólnie naprawdę samochód godny uwagi. Mój egzemplarz ma wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby, centralny zamek (sam przerobiłem na otwierany pilotem). Wszystko sprawuje się bez najmniejszego zarzutu pomimo leciwego, jak na samochód, wieku. Rdzy na karoserii u mnie nie widać, chociaż felgi już mam do wymiany. Pomijając dość uciążliwe drobiazgi samochód naprawdę bardzo dobry. Nie każdy chyba wie, ale ten samochód w roku ´89 zdobył...

Usterki Fiat Tipo I

Fiat Tipo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~memo
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Naprawdę jestem zadowolony z tego samochodu. Szkoda, że tak się w latach już posunął :-) Gdyby produkowali w Europie Tipo to kupiłbym znowu tyle, że nowszy egzemplarz. Mój egzemplarz to typowy golasek, żadnych bajerów nawet wspomagania kierownucy. Użytkowany wyłącznie w Polsce. Wybór był świadomy gdyż nie chciałem starego auta z katalizatorem (zwykle juz zepsutym) ani wtryskami, sondami lambda i silnikami krokowymi.