Lista ocen Fiat Tipo I (224) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 294 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TOMEK
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
w zasadzie jest niewiele elementów które nie zawiodły ale do rzeczy :) : układ jezdny - wahacze dwukrotnie komplet, końcówki drążków dwukrotnie komplet, amortyzatory dwukrotnie komplet przód i tył, przeguby komplet tylko raz :):) długa półoś - wymiana na uzywaną w końcu i tak musiałem kupić nową elektryka : alternator naprawa milion razy tak że w koncu tylko obudowa stara została a wszystko w środku nowe a ładowanie i tak się świeciło,...
~Generic
Hatchback 5d 1.4 i.e. 70KM 51kW
Przynajmniej nic poważnego się nie psuło. Tankować, wsiadać, jechać i tak w kółko. W pewnym momencie trzeba było wymienić wszystkie przewody hamulcowe - stalowe, korozja, nie do uniknięcia. Padła pompka paliwa (jazda z prawie pustym bakiem, bo na gazie). Padł też alternator - obudowa pękła. Reszta to eksploatacyjne rzeczy jak klocki hamulcowe, tuleje wahaczy, końcówki drążków, amortyzatory. Na plus ocynkowane nadwozie - brak korozji.
~szombo16@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Od momentu jak go kuiłem brał ok. 1l /2000 km oleju niby w normie ale od kolegi Tipo nie brał wogóle , nie wierzyłem.Wymieniłem pierścienie po 180 tys. i do wymiany nie dolałem nawet 1 grama.Opłaciło się.Teraz lepiej zapala i chodzi odrobinę ciszej.Po przejechaniu 20 tys. świece jak nówki przed tym musiałem co 2-3 tys regularnie czyścić nagar na świecach powodował to że auto coraz to więcej paliło i było słabsze.
~qwerty
Hatchback 5d 1.4 i.e. 70KM 51kW
Problemy z odpalaniem, wycieki spod uszczelek, szarpie, dusi sie. Zeby to dobrze jezdzilo trzeba by wymienic pol silnika. Wymianialem juz: pompe paliwa, reduktor gazu, piasty, zaciski hamulcowe, akumulator, uszczelke pod glowica i pokrywa zaworow, alternator, rozrusznik, sonde lambda. Strasznie gnije blacha i podloga ! ! ! Jednym zdaniem, nie kupujcie tego auta chyba, ze chcecie wiecznie naprawiac.
~beta69
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
wiem ze 1.6DOHC maja niezłego buta. niestety mój nie ma. własciciel komisu w Toruniu wcisnął mi złom z tak wytartymi pierscieniami ze na 3 cylindrze nie ma wogóle kompresji (na pozostałych połowa). silnik nie nadaje sie do remontu, a przynajmniej jest to nieopłacalne(1500-2000zl). poza tym chłodnica jak sito-tez nie do naprawy,zużyte sforznie wahaczy-przód. i milion innych dupereli...
~dlugij@tlen.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
samochod ma prosta i solidna konstrukce wie nie ma zabardoz co sie psuc. po 110 ty spalilem sprzego i silnik bral mi olej poniewaz cos wpdadlo od swiecy i powstala spora rysa.musialem wubulic 150 zł na szpeglo mechanika noe pierscienie uszczelki wymienilem pompe chlodzacą paliwa olej pasek rozrzadu glowiece dotarlem .praktycznie zrobilem caly silnik i wymienilem kupę czesci - podrasowalem go przy okazji
~memo
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Na szczęście obyło się bez poważnych usterek. Raz w trasie zaplała mi się kontrolka hamulca - ubyło płynu. Przyczyną był przciek na cylinderku tylnego koła. Udało się dojechac do domu co ciekawe przy wymianie okazało się, że ktoś już wymieniał ten cylinedrek tyle, że założył większy - jak do diesla...a z drugiej strony był odpowiedni - czyli jakiś kiepski zamiennik był.
~Sznyc@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.9 TD 92KM 68kW
zawieszenie raz na 2lata do wymiany (ok 50 tyś) poza amortyzatorami, silnik wymaga dbałości, wystarczy małe przegrzanie i już przepala się uszczelka pod głowicą jak już to się stanie to 500 km przebiegu z taką awarią i mamy wymiane pierścieni, pozatym rozrusznik nie wytrzymóje miejskiej eksploatacji, trzeba go co jakiś czas rozebrać i przeczyścić inaczej odmawia posłuszeństwa
~Kamil
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
ja auto mam od 1997roku, czyli do dziś mam go 9 lat i naprawdę nigdy to auto mnie nie zawiodło. Owszem pojawiają sie drobne ustrki, ale nigdy na tyle by nie umożliwiały mi jazde nim. Uważam ten samochód za naprawde doskonały technicznie. Wiem, że niektórzy z tego powodu mnie wyśmieją, ale mi to auto naprawde nigdy poważnie nie nawaliło.
~ipmario
Hatchback 5d 1.6 i 80KM 59kW
Raz w trasie szczotki alternatora ( tzw. "elektromechanik" ze Swiebodzina chcial mnie zloic za "naprawe" 500PLN !!!!) Dodam ,ze naprawe mozna wykonac w normalnym warsztacie za 100PLN material +robocizna . Jeszcze mnie zrugal ,ze sie wybralem w trase zepsutym autem ...matol !!!Przejechalem bez ladowania jeszcze 100km i za to go kocham !!!