Lista ocen Fiat Tipo I (283) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 235 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KGR
Hatchback 5d 1.4 i.e. 70KM 51kW
TRAGEDIA ale tylko czasami!!!!!!!;-P Po pierwsze haczy dwójka ale nie zawsze,jezeli bieg z 1 na 2 zmienie szybciej to wskakuje idealnie. W takich sytuacjach wymiana oleju pomaga w 80% przypadków.Ale tylko Tutella albo Hipol 80W90- syntetyk.Ale jesli auto ma przejechane powyzej 200 tys to nie zalecam bo syntetyk moze rozszczelnic skrzynie.Po drugie Drązek ma luz jak ch....!!!. Wiadomo moze to nie dotyczy wszystkich modeli ale pewnie co czwarte...
~PAWEŁEK
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Nie wiem jak to oceniać ale 5 biegowa skrzynia biegów daje takie oto osiągi w moim tiposzczaku 1-45km/h 2-100km/h w 2 osoby 3-140km/h 4-165km/h 5-175km/h również w 2 osoby więc myśle że te 180 pojedzie Skrzynia była wymieniona ponieważ ze starej kiedyś dawno wyleciał olej i sie wytarła tak jak i sprzegło które 150 tys przeżyło i tak, a ten samochód oszczędzany nie był nigdy :P Czasem wsteczny nie wchodzi ale wystarczy mocniejszy...
~dziki bez maila narazie:)
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
no własnie. i tu pojawia sie problem, znany dla forumowiczow. drugi bieg:). chodzi o haczenie drugiego biegu... czym to jest spowodowane??!! na miejscu wykluczam synchro bo dwójka haczy tylko po przełączeniu z jedynki!!! mam straszny luz na dzwigni biegów. moze to przez to????!!!!!! bieg jest zle wybierany i widełki sie obijają... hmmm tak to narazie tłumacze. nie jest to problematyczne no ale... jest.
~TipoM
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Chyba największy problem auta, sama skrzynia w porządku, choć przełożenia mogłyby być dłuższe, ale zmiana biegów to koszmar, po latach skomplikowany system "wodzików" od drążka zmiany biegów do skrzyni dostaje luzów i zmiana biegów następuje bez żadnego czucia, trzeba trafić w bieg. Często nie chce wskoczyć wsteczny.
~Ab4rth
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Skrzynia również jest dość wytrzymała, tylko ma tendencje do zgrzytania przy włączaniu wstecznego, i w moim przypadku przy szybkiej zmianie biegu z 2 na 3 lub przy szybkiej redukcji z 4 na 3, wada ta powstała przez moją głupotę ponieważ jeździłem z uszkodzonym sprzęgłem i prawdopodobnie cos wtedy uszkodziłem.
~czech_w
Hatchback 5d 1.4 70KM 51kW
po wymianie wodzików jak nowy (ze starych wypadły gałki) - koszt naprawy 100 za komplet 3 szt, wymiana we własnym zakresie w garażu:] nie znam innego auta, które przejedzie na zblokowanej skrzyni- mając tylko 4 bieg 50 km w jeżdzie miejskiej na LPG. na 4 rusza z miejsca,
~strzemie@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Poniżej -5 st celsjusza przez pierwszy kilometr jazdy problemy z włączaniem 2-ki i redukcją z 3 na 2.( wymieniłem już olej w skrzyni na rzadszy -syntetyk - mała poprawa.) Ustępuje po dalszej jeździe. Gdy na dworze cieplej-super.Ot, włoska natura -lubi ciepło.
~piters1579
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
w pierwszym, które miałem nie było najlepiej. miałem tak jak inni przedstawiający tu swoje opinie użytkownicy problem z dwójką i wstecznym.oczywiście wina luzów na cięgnach, a nie samej skrzyni. drugie - zero problemów, jak w nowym aucie :)
~wieńczysław
Hatchback 5d 1.6 i.e. 90KM 66kW
cóż powiedzieć.. skrzynia jak skrzynia, trzeba się przyzwyczaić, w moim modelu są dość małe przełożenia, przez co ma się wrażenie sportowej skrzyni biegów, tylko te konie mechaniczne gdzieś pouciekały (a może zdechły..?? kto wie?)

Usterki Fiat Tipo I

Fiat Tipo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~bbs
Hatchback 5d 1.4 i.e. 70KM 51kW
Jeśli chodzi o skrzynię biegów, to miałem jakąś usportowioną, co prawda trzeba było się nauczyć jak jeździć, żeby nie szarpać przy zmianie biegów, ale jak się to opanowało, to sportowa jazda tym autem dawała mnóstwo radości