Lista ocen Fiat Tipo I (236) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 282 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mythrana. email TomkiewiczA@gaz.zabrze.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
ogrzewanie o ile działą bez awarii jest skuteczne ale często się coś dzieje to ślimak to siłnik nie pracuje naj ciszejno (cóż bardzo często używam) wlecie przydała by się klima jak stoi na słoneczku to male piekiełko duże szyby sprzyjają nagrzewaniu się kierownicy najlepiej przed jazdą pootwierać auto
~molo (molo13@interia.pl)
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
Latem bardzo dobrze, niestety zimą niedomaga(przynajmniej u mnie...)Brak ciepłego powietrza w nadmuchach do środka, jedynie letnie powietrze dmucha na szybe lub na nogi.Być może zakamieniona nagrzewnica choć lane zawsze Paraflu... Głośna praca wentylatora na 4 poziomie
~strzemie@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Skuteczne, ale w moim egzemplarzu pokrętło do ustawiania kierunku nawiewu nie działa zbyt precyzyjnie i gdy jest ustawione w położeniu maksymanego nawiwu na nogi to faktycznie dmuchawa najmocniej daje na szybę i na odwrót w położeniu
~piters1579
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
ogrzewaniem byłem zaskoczony -włoskie auto a grzeje jakby zrobili je szwedzi ! wentylacja też dobrze dmucha (mam też vectrę i nie ma porównania - mało wydajny wiatrak i w dodatku od razu się zepsuł ; 2 tipo w ciągu 5 lat-0 problemów)
~qooba
Hatchback 5d 1.6 i.e. 78KM 57kW
Dobrze pod jednym warunkiem - niestety nawiewy środkowe zablokowały mi się w pozycji otwartej, przez co dłużej trwa odparowanie przedniej szyby. Jak już się uporam z moim lenistwem i naprawię tą pierdołę, mogę dać doskonale.
~Adam Krzysik (adam.krzysik@interia.pl)
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Albo to kwestia zatkanych jakimiś suchymi liśćmi wlotów powietrza do kabiny (i nagrzewnicy), albo naprawdę konstruktorzy się nie popisali - Tipo szybko w środku zaparowuje i trzeba po prostu mieć non-stop włączoną wentylację.
~wieńczysław
Hatchback 5d 1.6 i.e. 90KM 66kW
zimą nagrzewa się baaaardzo wolno, za to latem maksymalnie szybko i do ekstremalnych temperatur. brak klimy bardzo odczuwalny. zimą akurat jak dojadę do pracy, to czuję, że robi się nieco cieplej
~penczo69@wp,pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
wentylacja? w lecie jak masz klimę to jest spoko ale przy jej braku jak włączysz wentylator na maxa to się da wytrzymać, z ogrzewaniem to jest tak jak masz termostat sprawny to możesz jeżdzić na waleta
~tomeq77@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
problem z włączaniem wentylatora(zapieczone gdzieś styki) nawiew na ciało niewystarczający (ni zimno, ni ciepło), na przednią szybę w deszcz mało skuteczny (często wymagana pomoc kierowcy)
Dziennik kosztów dla Fiat Tipo I
10,9
~młody podporucznik R.
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Bajka!!! po odpaleniu silnika w zimie przy -15 st. C po ok. trzech minutach jazdy z nawiewów "wydobywa" się ciepłe powietrze!!! W lecie bez klimy nawiew zimnego powietrza tez wystarczający!!!